Զիդանը հավանություն է Լևանդովսկու տրանսֆերին
«Ռեալի» գլխավոր մարզիչ Զինեդին Զիդանը հավանություն է տվել Մյունխենի «Բավարիայից» ամռանը լեհ հարձակվող Ռոբերտ Լևանդովսկու տրանսֆերին, հայտնում է Championat.com-ը:
«Ռեալն» արդեն համաձայնեցրել է 29-ամյա ֆուտբոլիստի տրանսֆերը: Սպասվում է, որ «Բավարիան» հարձակվողի համար կպահանջի նվազագույնը 100 միլիոն եվրո: Սակայն «սերուցքայիններն» այդ արժեքը կփորձեն իջեցնել՝ գործարքի մեջ ներառելով կոլումբացի կիսապաշտպան Խամես Ռոդրիգեսին: «Ռեալը» հրաժարվել է Լոնդոնի «Տոտենհեմի» հարձակվող Հարի Կեյնի տրանսֆերից նրա բարձր արժեքի պատճառով:

Зидан одобрил трансфер Левандовского в «Реал»
Главный тренер мадридского «Реала» Зинедин Зидан одобрил покупку нападающего мюнхенской «Баварии» Роберта Левандовского в летнее трансферное окно, сообщает AS.
По информации издания, «Реал» уже согласовал условия контракта 29-летнего поляка с его агентом Пини Захави. Ожидается, что «Бавария» не захочет расставаться со своим нападающим менее чем за € 100 млн. Однако «сливочные» могут попробовать снизить сумму трансфера, включив в сделку хавбека Хамеса Родригеса, выступающего в мюнхенской команде на правах аренды до лета 2019 года, в соглашении которой прописана опция выкупа за € 42 млн.
«Реал» отказался от идеи приобретения нападающего «Тоттенхэм Хотспур» Гарри Кейна в связи с завышенной ценой, которую запросил лондонский клуб.