Այս իշխանություններից ամեն ինչ էլ հավատում եմ. Վոլոդյա Ավետիսյանը նստացույց է անում. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ը գրում է, որ ազատամարտիկ Վոլոդյա Ավետիսյանն Ազատության հրապարակում շուրջօրյա նստացույց է սկսել: Այս քայլին դիմելու դրդապատճառներից մեկը Ժիրայր Սեֆիլյանի գործով հրապարակված դատավճիռն էր, որը, Ավետիսյանի բնորոշմամբ, խայտառակություն է:
«Բացի սրանից, Ավետիսյանի տեղեկացմամբ՝ նստացույցի նպատակներից մեկը, ի թիվս այլ հարցերի, նաև պայքարն է ընդդեմ Սերժ Սարգսյանի վարչապետության»:
Թերթի հետ զրույցում ազատամարտիկը ասել է. «Ամեն րոպե, ամեն վայրկյան ինձ կարող են ընդհուպ սպանել՝ վրաերթ սարքեն կամ մի 10-15 հոգի ուղարկեն վրես, ինձ ծեծեն-ջարդեն, ասենք 15 հոգու դեմ մենակով ինչ կարող եմ ես անել: Ես այս իշխանություններից ամեն ինչ էլ հավատում եմ, ես այդ ամեն ինչին պատրաստ եմ, բայց մտադրություններից չեմ պատրաստվում հետ կանգնել»:

«Жаманак»: От этих властей можно ждать всего – Володя Аветисян
Газета «Жаманак» пишет, что участник карабахской войны Володя Аветисян начал на площади Свободы круглосуточный сидячий пикет. Основным поводом для акции протеста стал вынесенный в отношении Жирайра Сефиляна приговор, что, по словам Аветисяна, просто позор.
Кроме того как сообщил Аветисян, одной из причин сидячей акции, в числе других вопросов, стал также протест против премьерства Сержа Саргсяна.
В беседе с корреспондентом издания, Володя Аветисян заявил: «Меня могут в любую минуту убить, устроить наезд или отправить ко мне 10-15 человек, чтобы избили, а что я могу сделать против 15 человек. От этих властей всего можно ждать, я готов ко всему, но не собираюсь отказываться от своих намерений».