Էդվարդ Նալբանդյանը Փարիզում կմասնակցի Հայաստանում կազմակերպվելիք Ֆրանկոֆոն տնտեսական ֆորումի նախապատրաստական հանդիպմանը
22/03/2018 16:43
Հայաստանի արտգործնախարար, Ֆրանկոֆոնիայի նախարարական համաժողովի նախագահ  Էդվարդ Նալբանդյանը մարտի 22-ին  Փարիզում կմասնակցի հոկտեմբերին Հայաստանում կայանալիք Ֆրանկոֆոն տնտեսական ֆորումի բարձր մակարդակի նախապատրաստական հանդիպմանը։
ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ հանդիպմանը ներկա կլինեն նաև ՖՄԿ-ում նախագահող Մադագասկարի արտգործնախարար Անրի Ռաբարի-Նձական, Ֆրանկոֆոնիայի գլխավոր քարտուղար Միկայել Ժանը, Ֆրանսիայի ձեռնարկությունների շարժման (MEDEF) ղեկավար Պիեռ Գատազը։

Эдвард Налбандян примет участие в Париже в подготовительной встрече к Экономическому форуму Франкофонии в Армении
22/03/2018 17:16
Министр иностранных дел Армении, председатель Министерской конференции Франкофонии Эдвард Налбандян 22 марта в Париже примет участие в подготовительной встрече на высшем уровне к Экономическому форуму Франкофонии, запланированному в рамках Саммита в октябре в Армении.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, на встрече будет присутствовать также председательствующий в Международной организации Франкофонии министр иностранных дел Мадагаскара Анри Рабари-Ндзака, генеральный секретарь Международной организации Франкофонии Микаель Жан и президент французской ассоциации предпринимателей (MEDEF) Пьер Гатаз.