ԱՄՆ Սենատը բյուջեն ընդունել է մինչև ֆինանսական տարեվերջ
ԱՄՆ Կոնգրեսի Սենատը բյուջեն ընդունել է մինչև 2018 թվականի սեպտեմբերի 30, երբ ավարտվում է ընթացիկ ֆինանսական տարին, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անել  NBC-ին:
Ավելի վաղ բյուջեի նախագիծը ստացել էր Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի հավանությունը:
Բյուջեին կողմ է քվեարկել 65 սենատոր, դեմ է հանդես եկել 32: Հիմա երկրի ֆինանսական հիմնական օրենքը պետք է ստորագրի երկրի նախագահ Դոնալդ Թրամփը: Դա պետք է արվի մինչև ուրբաթ օրվա ավարտ, այլապես դաշնային կառավարությունն առանց ֆինանսավորման կմնա:
1,3 տրլն ծավալով բյուջեն նախատեսում է պաշտպանական ծախսերի աճ 80 մլրդ-ով՝ սա 1,5 տասնամյակում ռազմական ծախսերի ամենախոշոր մեծացումն է:

В США Сенат принял бюджет до конца финансового года
Сенат конгресса США принял бюджет до 30 сентября 2018 года, когда заканчивается текущий финансовый год, сообщает РИА Новости  со ссылкой на телеканал NBC.
Ранее проект бюджета одобрила палата представителей конгресса.
За бюджет проголосовали 65 сенаторов, против выступили 32. Теперь основной финансовый закон страны должен быть подписан президентом Дональдом Трампом. Сделать это необходимо до конца пятницы, иначе федеральное правительство останется без финансирования.
Бюджет объемом в 1,3 триллиона долларов предусматривает рост расходов на оборону на 80 миллиардов — это крупнейшее повышение военных расходов за полтора десятилетия.