Սարկոզիին արգելել են մուտք գործել Լիբիա
Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Նիկոլա Սարկոզիի դեմ 2007-ի նախագահական ընտրաշավի ֆինանսավորման գործով ներկայացված մեղադրանքի շրջանակներում վերջինիս արգելվում է շփվել որոշ մարդկանց հետ և այցելել մի շարք երկրներ, այդ թվում և Լիբիա, հայտնում է РИА Новости-նч հղում անելով BFMTV-ին:
Հեռուստաալիքի տվյալով՝ Սարկոզին իրավունք չունի, օրինակ, հանդիպել գործով մյուս մեղադրյալների հետ, մասնավորապես, Ելիսեյան պալատի նախկին գլխավոր քարտուղար Կլոդ Գեանի հետ:
Երեքշաբթի հայտնի էր դարձել, որ Սարկոզին ձերբակալվել է Փարիզի արվարձաններից մեկում՝ OCLCIFF կոռուպցիայի և հարկային ու ֆինանսական հանցագործությունների դեմ պայքարի հարցով ծառայության գրասենյակում:
Սարկոզին ցուցմունք է տալիս իր 2007-ի նախընտրական քարոզարշավի՝ Լիբիայից հնարավոր ֆինանսավորման մասին գործի հետաքննության շրջանակում:

Саркози запретили посещать Ливию
Судебный контроль, наложенный на экс-президента Франции Николя Саркози после предъявления ему обвинений по делу о финансировании президентской кампании 2007 года, запрещает ему общаться с некоторыми людьми и посещать ряд стран, в том числе Ливию, сообщает РИА Новости со ссылкой на телеканал BFMTV.
По информации телеканала, Саркози не имеет права, например, встречаться с другими обвиняемыми по делу, в частности с бывшим генеральным секретарем Елисейского дворца Клодом Геаном.
Утром во вторник стало известно, что Саркози был задержан в пригороде Парижа Нантере, в офисе службы по борьбе с коррупцией и налоговыми и финансовыми преступлениями OCLCIFF. Сообщалось, что он даёт показания в рамках расследования дела о возможном финансировании из Ливии его президентской кампании 2007 года.