Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ, կիրառել անօդաչու թռչող սարք. 7 օր առաջնագծում
24/03/2018 13:13
Մարտի 18-ից 24-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 3500 կրակոց:
Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ բացի վերոնշյալ խախտումներից, մարտի 19-ին արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան հատվածում, հետախուզական թռիչքներ իրականացնելու նպատակով, հակառակորդը կիրառել է անօդաչու թռչող սարք, որը ժամանակին հավաստանշվել ու խոցվել է ՊԲ դիրքապահ զինծառայողների կողմից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն  պահպանել առաջնագծում և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Азербайджан нарушил за неделю режим прекращения огня около 150 раз
В период с 18 по 24 марта на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 150 раз, противник произвел в направлении армянских позиций свыше 3500 выстрелов.
Как сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах, помимо вышеуказанных нарушений, 19 марта на северо-восточном (Талиш) участке линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск, противник с целью осуществления разведывательных полетов применил беспилотный летательный аппарат (БПЛА), который своевременно был замечен и сбит военнослужащими Армии обороны Арцаха.
Подразделения Армии обороны Арцаха продолжают осуществлять полноценный контроль на передовой и предпринимать необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций.