Լիպեցկի Roshen գործարանի կորուստներն ավելացել են 63,7 անգամ
Լիպեցկում գտնվող Roshen հրուշակեղենի գործարանի (մտնում է Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյի Roshen  կորպորացիայի կազմի մեջ,  խմբ.)  կորուստները 2017 թվականին  63,7 անգամ ավելացել են: Այս մասին հայտնում է «Украинские новости»-ն:
Ձեռնարկության կորուստն աճել է 4,9 միլիոն ռուբլիով՝ հասնելով 311,7 միլիոնի: Եկամուտները կրճատվել են 5 անգամ՝ 1,3 միլիարդից հասնելով 248,6 միլիոնի:
Բացի այդ, տարվա ընթացքում աշխատանքից ազատվել է 667 մարդ: 2017 թվականի ավարտին գործարանի աշխատակիցների թիվը կազմել է ընդամենը 72 մարդ:

Убыток липецкой кондитерской фабрики Roshen увеличился в 63,7 раза
Липецкая кондитерская фабрика Roshen, входящая в аффилированную с президентом Украины Петром Порошенко корпорацию Roshen, объявила, что в 2017 году ее убыток увеличился в 63,7 раза. Об этом сообщают «Украинские новости».
Убыток предприятия вырос с 4,9 миллиона рублей до 311,7 миллиона рублей. Выручка за год сократилась в пять раз с 1,3 миллиарда до 248,6 миллиона.
За год на предприятии сильно сократилась численность работников — за этот период было уволено 667 человек, и на конец 2017 года на кондитерской фабрике числились 72 сотрудника.