«Ժողովուրդ». Վիգեն Սարգսյանը՝ ԱԳ նախարար
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Լավատեղյակ աղբյուրներից հայտնի դարձավ, որ ապրիլի 9-ից հետո ձևավորվելիք կառավարության կազմում ուշագրավ փոփոխություններ են սպասվում: Մասնավորապես, ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը լքելու է պաշտոնը` փոխարենը դառնալով ՀՀ ԱԳ նախարար:
Ըստ մեր աղբյուրների` Վ. Սարգսյանի տեղափոխման հարցում լուրջ դեր է խաղացել ՊՆ բարձրաստիճան զինվորական անձնակազմի դժգոհությունը, որ նրանք պարբերաբար արտահայտել են Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպումներում»:
Այս կապակցությամբ թերթը մեկնաբանությունների համար դիմել է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Գևորգ Ալթունյանին:
Նա պատասխանել է. «Ինքս չեմ համարում, որ ես պաշտպանության նախարարության երրորդական, չորրոդական պաշտոնյա եմ, գոնե ինքս նման խոսակցության ականատես չեմ եղել: Շատ շատերը, այդ թվում ես, շատ մեծ ցանկություն ունենք, որ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը շարունակի պաշտոնավարել: Իսկ ինչ վերաբերում է քաղաքական նշանակումներին, ապա լինելով քաղաքական գործիչ` Վիգեն Սարգսյանի որևէ այլ պաշտոնի նշանակման հետ կապված խնդիրը, ենթադրում եմ, հարցադրումը պետք է ուղղել ոչ թե ՊՆ-ին, այլ՝ ՀՀԿ-ին»:

«Жоховурд»: Виген Саркисян займет должность главы МИД
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в составе формируемого после 9-го апреля правительства ожидаются интересные изменения. В частности, министр обороны Виген Саркисян покинет свою должность и займет пост главы МИД Армении.
«Как передают наши источники, в вопросе перевода Вигена Саркисяна серьезную роль сыграло недовольство высокопоставленного военного персонала Минобороны, о котором  они периодически заявляли во время встреч с Сержем Саргсяном», - отмечает газета.
В этой связи корреспондент издания обратился за комментариями к начальнику управления информации и связей с общественностью министерства обороны Армении Геворгу Алтуняну.
«Я не считаю, что занимаю в министерстве обороны второстепенную, третьестепенную должность, однако подобные разговоры не слышал. Многие, в том числе и я, хотели бы, чтобы Виген Саркисян продолжил работу в должности министра обороны. Что касается политических назначений, то полагаю, вопрос о назначении Вигена Саркисяна на другую должность следует адресовать не Минобороны, а Республиканской партии», - ответил он.