Հարավային Կորեան հայտնել է ԿԺԴՀ-ի հետ բանակցությունների անցկացման օրն ու վայրը
ԿԺԴՀ-ն ընդունել է Կորեայի Հանրապետության առաջարկը՝ մարտի 29-ին բարձր մակարդակի վրա բանակցություններ անցկացնել՝ որոշելու ապրիլին միջկորեական գագաթնաժողովի անցկացման վայրն ու օրը, հայտնում է Yonhap գործակալությունը՝ հղում անելով հարավկորեական միավորման նախարարությանը։
Մարտի 22-ին Սեուլը Փհենյանին տեղեկացրել էր իր առաջարկի մասին։ Բանակցությունները կայանալու են Փհանմունձոմ սահմանամերձ կետում, ապառազմական գոտում։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ հարավկորեական պատվիրակությունը, որի կազմում երեք մարդ է լինելու, ղեկավարելու է Չո Մյոն Գյոնը, մյուս անդամները նախագահի աշխատակազմի ու Ազգային հետախուզության ծառայության ներկայացուցիչներ են։

Южная Корея назвала дату и место переговоров с КНДР
КНДР приняла предложение Республики Корея провести 29 марта переговоры на высоком уровне для определения даты и места проведения предстоящего в апреле межкорейского саммита. Об этом, как передает ТАСС , сообщает агентство Yonhap со ссылкой на южнокорейское министерство объединения.
22 марта Сеул уведомил Пхеньян через пограничный канал связи о своем предложении. Переговоры пройдут в пограничном пункте Пханмунджом в демилитаризованной зоне.
Ранее стало известно, что южнокорейскую делегацию из трех человек возглавит министр объединения Чо Мён Гён, в состав также войдут представители администрации президента и Национальной разведывательной службы.