Ինչու՞ են Կանադայում  ցանկանում ստեղծել կրիպտոակտիվների կարգավորման քաղաքականություն
Կանադայի Բանկի ավագ փոխնախագահ Քերոլին Ուիլկինսը կոչ է անում իշխանություններին ստեղծել կրիպտոակտիվների կարգավորման համար համաձայնեցված քաղաքականություն:
Տորոնտոյի համալսարանում տեղի ունեցած կոնֆերանսում  նա հայտարարել է, որ նման ռազմավարությունը պետք է ծածկի ինչպես կանխիկ, այնպես էլ ածանցյալ գործիքների և դրանց հետ կապված էկոհամակարգերի ռիսկերը:
Իր ելույթում նա օգտագործել է «գաղտնի ակտիվներ» տերմինը և կանխամտացված չի խոսել կրիպտոարժոյթների մասին, քանի որ դրանք  չեն կատարում փողի առանցքային գործառույթներից որևէ մեկը:
Նա նաև նշել է, որ թեև այսօր շուկայում կրիպտոակտիվների տեսակարար կշիռը այնքան էլ մեծ չէ, սակայն  որոշ դեպքերում դրանք կարող են բավականին շոշափելի ազդեցություն ունենալ ֆինանսական կայունության վրա:

Банка Канады призывает разработать  политику регулирования криптоактивов
Старший заместитель управляющего Банка Канады Каролин Уилкинс призывает власти разработать согласованную политику регулирования криптоактивов.
Уилкинс заявила на конференции в Университете Торонто, что такая стратегия должна будет покрывать риски как наличных, так и в деривативных вложений и связанных с ними экосистем.
В своем выступлении она использовала термин «криптоактивы» и намерено не говорила о криптовалюте, потому как она не выполняет ни одной из ключевых функций денег, по ее мнению.
Она также отметила, что хотя сейчас доля криптоактивов на рынке не так велика, в какой-то момент это может иметь довольно ощутимое воздействие для финансовой стабильности.