Ձյան տեսքով տեղումներ, քամու ուժգնացում, բուք և ցածր հորիզոնական տեսանելիություն. Գագիկ Սուրենյան
Ապրիլի 3-ի երեկոյան ժամերից մինչև ապրիլի 4-ի առավոտ Սև ծովի շրջաններից ցուրտ մթնոլորտային ճակատի ներխուժմամբ պայմանավորված հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում են տեղումներ, տեղեկացնում է ՀՀ ԱԻՆ Հիդրոմետ ծառայության ղեկավար Գագիկ Սուրենյանը։
Շիրակում, Գեղարքունիքում, Արագածոտնի, Կոտայքի և Վայոց Ձորի լեռնային գոտիներում, Լոռիում սպասվող տեղումները կլինեն ձյան տեսքով, առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում 15-20մ/վրկ արագությամբ, բուք և ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։
«Պայմանավորված սպասվող օդերևութաբանական իրադրությունով, վարորդներին հորդորում ենք նշված մարզերում երթևեկելիս ցուցաբերել հնարավորինս զգոնություն», - նշել է Գագիկ Սուրենյանը։

В Армении ожидается резкое похолодание: осадки, метель и низкая горизонтальная видимость
С вечера 3 апреля и до утра 4 апреля на всей территории Армении ожидаются осадки в связи с проникновением в республику холодного атмосферного фронта с Черного моря, сообщает начальник Центра метеорологических прогнозов «Армгосгидромета» МЧС Армении Гагик Суренян.
В горных районах Ширака, Гегаркуника, Арагацотна, Котайка и Вайоц Дзора и в Лори прогнозируются осадки в виде снега, в некоторых местах ожидается усиление ветра до 15-20 м/с, метель и низкая горизонтальная видимость.
В связи с метеорологической ситуацией, МЧС призывает водителей проявлять осторожность  при поездке в отмеченные области.
МЧС Армении с учетом ожидающихся метеорологических явлений рекомендует водителям проявлять осторожность во время поездок в указанные области.