Յուլյա Սկրիպալը թունավորվել է 185 հազար դոլարի հաշիվ մուտքի հնարավորություն ստանալուց հետո
Յուլյա Սկրիպալը թունավորվել է այն բանից շատ չանցած, երբ 150 հազար ֆունտի (մոտ 185 հազար դոլարի) չափով գաղտնի հաշիվ մուտքի հնարավորություն է ստացել, հայտնել Է Daily Mirror բրիտանական թերթը, փոխանցում է ТАСС-ը:
Այդ միջոցները, հրատարակության տվյալով, ստացվել էին ՄԵծ Բրիտանիայում այն տան վաճառքից, որը պատկանում էր Յուլյայի եղբորը՝ Ալեքսանդրին, որը «անցյալ տարի չպարզված հանգամանքներում մահացել է Սանկտ Պետերբուրգում», ինչպես նաև նրա կնոջը՝ Նատալյային: Նա էլ հենց այդ տունը վաճառել է ամուսնու մահից հետո: Ստացված փողի կեսը նա վերցրել Է իրեն, իսկ մյուս կեսը դրել Է Ռուսաստանի բանկերից մեկում: Սերգեյ Սկրիպալը, ինչպես գրում է Daily Mirror-ը, այդ հաշվից օգտվելու հնարավորություն է ունեցել և փետրվարի վերջին այդ միջոցները տնօրինելու լիազորագիր է տրամադրել իր դստերը:

Юлия Скрипаль была отравлена после получения доступа к счету в $185 тыс.
Юлия Скрипаль была отравлена вскоре после получения доступа к тайному счету в размере £150 тыс. (около $185 тыс.), сообщает во вторник британская газета Daily Mirror,  передает ТАСС.
Эти средства, по данным издания, были получены от продажи дома в Великобритании, который принадлежал брату Юлии - Александру, «скончавшемуся в прошлом году в Санкт-Петербурге при невыясненных обстоятельствах », а также его супруге Наталье. Она и продала этот дом после смерти мужа. Половину вырученных денег взяла себе, а другую положила на счет в один из российских банков.
Сергей Скрипаль, как пишет Daily Mirror, имел доступ к данному счету и предоставил в конце февраля доверенность на распоряжение этими средствами своей дочери.