ՀՀԿ խորհրդի նիստը Ծաղկաձորում անցկացնելու որոշումը կայացվել է, երբ քայլարշավի մասնակիցները ճեմում էին Վանաձոր-Դիլիջան մայրուղում. Շարմազանով
14/04/2018 19:20
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը, պարզվում է, տասն օր առաջ է որոշում կայացրել խորհրդի նիստն անցկացնել ոչ թե կուսակցության երևանյան գրասենյակում, այլ՝ Ծաղկաձորում։
«Ծաղկաձորի որոշումը եղել է դեռևս տասն օր առաջ: Եթե հարգարժան մեր գործընկերները կարծում են, որ դա կախված է իրենց գործողություններից, ապա պետք  է իրենց հիասթափեցնեմ», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ խոսնակ, Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը։
Նա վստահեցրեց, որ իրենց այդ որոշումը բացարձակապես կապ չունի այս օրերին Երևանում տեղի ունեցող իրադարձությունների հետ։
«Ծաղկաձորի որոշումը կայացվել է դեռ այն ժամանակ, երբ քայլարշավի մասնակիցները ճեմում էին Վանաձոր-Դիլիջան մայրուղում», - ասաց Էդուարդ Շարմազանովը։
Նրա փոխանցմամբ՝ այսօրվա խորհրդի նիստին մասնակցել են 250 հոգուց ավելի մարդ։
«Մեր կուսակցության խորհրդի տարածքը 200 հոգուց ավելի տեղ չունի: Այդպես է հարմար եղել ու առաջին անգամը չէ, որ մենք Ծաղկաձորում ենք անում նիստ, կուսակցությունն իր պատմության ընթացում ունեցել է բազմաթիվ արտագնա նիստեր», - նշեց նա։
Անդրադառնալով այսօր տարածված տեղեկություններին, թե, իբր, Հայաստանի վարչապետի ընտրության Ազգային ժողովի հատուկ նիստը կայանալու է ոչ թե Երևանում, այլ՝ ուրիշ վայրում, ՀՀԿ խոսնակը պատասխանեց. «Նման որոշում չկա»։

Шармазанов: Решение о проведении заседание Совета РПА в Цахкадзоре было принято еще тогда, когда участники шествия прогуливались по трассе Ванадзор – Дилижан
14/04/2018 19:39
Республиканская партия Армении, как выясняется, десять дней назад приняла решение о проведении заседания Совета РПА в Цахкадзоре, а не в центральном офисе партии.
«Решение о Цахкадзоре было принято еще десять дней назад. Если наши уважаемые коллеги думают, что это связано с их действиями, то должен разочаровать их», - заявил в беседе с корреспондентом  пресс-секретарь РПА, вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов.
Он заверил, что эта решение РПА совершенно не связано с происходящими в Ереване событиями.
«Решение о Цахкадзоре было принято еще в то время, когда участники шествия прогуливались по трассе Ванадзор – Дилижан», - сказал Шармазанов.
По его словам, в сегодняшнем заседании Совета РПА участвовали более 250 человек.
«Так было удобнее и мы не впервые проводим в заседания в Цахкадзоре, партия за свою историю неоднократно проводила выездные заседания», - отметил он.
Касаясь распространенных сегодня сведений о том, якобы специальное заседание парламента Армении, на котором состоятся выборы Сержа Саргсяна, пройдет не в Ереване, а в другом месте, пресс-секретарь РПА ответил: «Подобного решения нет».