«Ծառուկյան» խմբակցությունում վարչապետի ընտրության շուրջ դեռ քննարկումներ են ընթանում
«Ծառուկյան» խմբակցությունն այս պահի դրությամբ վերջնական որոշում չունի՝ ինչպես են քվեարկելու ապրիլի 17-ին վարչապետի ընտրության ժամանակ, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԱԺ « Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը։
«Այս պահին քնարկումները շարունակվում են, և վերջնական որոշում դեռ չկա», - նշեց Զոհրաբյանը։
Մեր դիտարկմանը, թե Վարդան Բոստանջյանը երեկ հարցազրույցներից մեկում ասել էր, որ «Ծառուկյան» դաշինքն ազատ է լինելու քվեարկության հարցում, Նաիրա Զոհրաբյանը արձագանքեց.
«Ես հասկանում եմ, որ ոմանք իրենց իղձը, երազանքը, ցանկությունը փորձում են ներկայացնել իրականություն։ Բայց պետք չէ ժամանակից առաջ ընկնել։ Քննարկումներ են ընթանում և առաջիկա ժամերի ընթացքում համապատասխան որոշում կկայացվի, կհրապարակվի»։
Ավելի վաղ Aysor.am-ը տեղեկացրել էր, որ այսօր կոալիցիոն խմբակցությունների կայացած նիստում որոշվել է վարչապետի պաշտոնում թեկնածու առաջադրել ՀՀ նախկին նախագահ Սերժ Սարգսյանին։

Во фракции «Блок Царукян» продолжаются обсуждения по кандидатуре премьер-министра
Фракция «Блок Царукян» пока не приняла окончательного решения относительно голосования по кандидатуре премьер-министра 17 апреля, заявила в беседе с корреспондентом Aysor.am депутат фракции «Блок Царукян» Наира Зограбян.
«В данный момент обсуждения продолжаются, окончательного решения пока нет», - отметила Наира Зограбян.
На замечание, что накануне в одном из интервью депутат фракции Вардан Бостанджян заявил, что «Блок Царукян» будет голосовать свободно, Наира Зограбян отреагировала: «Я понимаю, что некоторые пытаются представить свои желания в качестве реальности. Но не нужно бежать раньше времени. Идут обсуждения, в ближайшие часы будет принято и опубликовано соответствующее решение».
Ранее, Aysor.am сообщал, что сегодня на созванном коалиционными силами – Республиканской партией и АРФ «Дашнакцутюн» – совместном заседании кандидатура бывшего президента Сержа Саргсяна была выдвинута на пост премьер-министра.