Ոստիկանությունը Փաշինյանից պահանջում է դադարեցնել հավաքը, այլապես ուժով ու հատուկ միջոցներով կցրի այն
16/04/2018 16:07
ՀՀ ոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել՝ ուղղված «Իմ քայլը» շարժման ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանին։
«Բաղրամյան պողոտայում ղեկավարվող հավաքի մասնակիցների բռնի գործողությունների արդյունքում կոպտորեն խախտված է հասարակական կարգը։
Ոստիկանության բոլոր նախազգուշացումները,  պահանջները և սահմանափակիչ այլ գործողությունները այլևս անարդյունավետ են, ուստի ղեկավարվելով «Հավաքների ազատության մասին» ՀՀ օրենքի 33-րդ հոդվածով՝ ոստիկանությունը Ձեզանից պահանջում է դադարեցնել հավաքը:
Հավաքի վայրում Ձեր բացակայության կամ Ձեր կողմից ոստիկանության պահանջը չկատարելու դեպքում սահմանված ողջամիտ ժամկետի ավարտից հետո Ոստիկանությունը կցրի հավաքը՝ կիրառելով ուժ և հատուկ միջոցներ», - ասված է հայտարարության մեջ։

При невыполнении Николом Пашиняном требований полиция разгонит митинг в Ереване, применив силу и спецсредства
16/04/2018 16:15
Полиция Армении обратилась с заявлением к руководителю оппозиционной парламентской фракции «Елк» Николу Пашиняну, который организовал акции протеста против кандидатуры Сержа Саргсяна на посту премьер-министра Армении.
«В результате насильственных действий участников руководимого Вами собрания на проспекте Баграмяна в Ереване грубейшим образом нарушен общественный порядок. Все предупреждения, требования и иные ограничивающие действия полиции более не являются эффективными, посему, руководствуясь статьей 33 закона «О свободе собраний», полиция требует прекратить митинг.
В случае Вашего отсутствия на месте собрания и невыполнения Вами требования полиции по истечении  установленных разумных сроков стражи правопорядка разгонят акцию, применив силу и спецсредства», – говорится в заявлении полиции.