Վարչապետի ընտրության ԱԺ հատուկ նիստը կանցկացվի Երևանում. Վահրամ Բաղդասարյան
ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը չի կարծում, որ ընդդիմադիրների գործողությունները կարող են խանգարել վաղը ԱԺ-ում կայանալիք վարչապետի ընտրությանը։
«Մենք մեր բնական գործընթացը պետք շարունակենք։ Հատուկ նիստը կանցկացվի ԱԺ-ում և կաշխատենք մինչև օրակարգը սպառելը», - լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասրյանը։
Դիտարկմանը, թե  ինչո՞ւ շաբաթ օրը ՀՀԿ խորհրդի նիստը տեղի ունեցավ Ծաղկաձորում և արդյոք Հանրապետականները անհանգստացա՞ծ էին Փաշինյանի հայտարարություններից ու կարծում էին, որ ընդդիմությունն իսկապես կարող էր շրջափակել ՀՀԿ կենտրոնական գրասենյակը՝ Վ.Բաղդասարյանը նշեց, որ իրենք տարին մեկ անգամ խորհրդի արտագնա նիստ են ունենում և քանի որ խորհրդի անդամները 250 հոգուց ավելի են, նրանց մեծ վայր էր պետք նիստն անցկացնելու համար։
«Նույն հաջողությամբ ընդդիմությունը կարող էր շրջափակել Ծաղկաձորի շենքը։ Երկու հայ եթե բան են պայմանավորվում, ո՞նց կարան մյուսները չիմանան։ Մենք գաղտնիք չենք պահել և հայտարարել ենք։ Ժամը նույնպես ֆիքսել ենք», - հավելեց նա։
Ապրիլի 14-ին ՀՀԿ գործադիր մարմնի և խորհրդի արտագնա նիստ էր անցկացվել Ծաղկաձորում:
Ավելի վաղ լուրեր էին տարածվել, թե Հայաստանի վարչապետի ընտրության Ազգային ժողովի հատուկ նիստը կայանալու է ոչ թե Երևանում, այլ՝ սահմանամերձ Նոյեմբերյանում։

Специальное заседание парламента Армении состоится в Ереване – Ваграм Багдасарян
Руководитель фракции Республиканской партии Армении (РПА) Ваграм Багдасарян не считает, что действия оппозиции могут помешать предусмотренному завтра избранию в парламенте премьер-министра.
«Мы должны продолжать нормальный процесс. Специальное заседание состоится в Национальном Собрании, и мы продолжим работу до завершения повестки», - заявил в беседе с журналистами руководитель фракции РПА.
На замечание, почему заседание Совета РПА в субботу состоялось в Цахкадзоре, и была ли партия обеспокоена заявлениями Никола Пашиняна и тем, что оппозиция в действительности может окружить здание центрального офиса РПА, Ваграм Багдасарян отметил, что раз в год они проводят выездные заседания и поскольку в Совет РПА входят более 250 человек, им нужно было больше места.
«С таким же успехом оппозиция могла окружить здание в Цахкадзоре. Если двое армян что-то решили, как могут остальные не присоединиться? Мы не скрывали это и заявляли об этом, был также указан час», - отметил он.
14 апреля Исполнительный орган РПА провел в Цахкадзоре выездное заседание.
На заседании исполнительного органа РПА по предложению первого заместителя председателя партии, премьер-министра Карена Карапетяна было принято решение представить на рассмотрение совета партии кандидатуру Сержа Саргсяна. Совет партии принял единогласное решение в пользу кандидатуры С.Саргсяна.
Ранее распространились сведения о том, что 16 апреля специальное заседание парламента состоится не в Ереване, а в приграничном Ноемберяне.