Սկրիպալները թունավորվել են հեղուկով
Այն նյութը, որն օգտագործել են Պետական հետախուզական վարչության նախկին աշխատակից Սերգեյ Սկրիպալին և նրա դուստր Յուլյային թունավորելիս, տեղ է հասցվել «հեղուկ տեսքով»,  հայտնել է Sky News հեռուստաալիքը՝ հղում անելով Մեծ Բրիտանիայի շրջակա միջավայրի, պարենի և գյուղատնտեսության նախարարությանը, հայտնում է «Интерфакс»-ը:
Ավելի վաղ Mail on Sunday-ն գրել է, որ Սկրիպալների վրա գրոհի համար դոնդողանման նյութ է օգտագործվել: Մարտի 4-ին Պետական հետախուզական վարչության նախկին գնդապետ Սերգեյ Սկրիպալը և նրա դուստր Յուլյան Մեծ Բրիտանիայի Սոլսբերի քաղաքում օրհասական վիճակում հոսպիտալացվել են անհայտ նյութի ներգործությունից հետո:
Մարտի 12-ին Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյը խորհրդարանում հայտարարել է, որ նրանք թունավորվել են «Նովիչոկ» տիպի նյարդակաթվածահարական նյութով, որը մշակվել է Ռուսաստանում: Մոսկվայում վճռականորեն մերժել են այդ մեղադրանքները:

СМИ сообщили об отравлении Скрипалей жидкостью
Вещество, которое использовали при отравлении экс-сотрудника ГРУ Сергея Скрипаля и его дочери Юлии, было доставлено в «жидком виде», сообщает во вторник телеканал Sky News со ссылкой на британское министерство окружающей среды, продовольствия и сельского хозяйства, передает «Интерфакс».
Ранее газета Mail on Sunday писала, что для атаки на Скрипалей использовалось вещество в форме геля.
4 марта бывший полковник ГРУ Сергей Скрипаль и его дочь Юлия были госпитализированы в британском городе Солсбери в критическом состоянии после взаимодействия с неизвестным веществом.
12 марта премьер-министр Великобритании Тереза Мэй заявила в парламенте, что они были отравлены нервнопаралитическим веществом типа «Новичок», разработанным в России. В Москве решительно отвергли эти обвинения.