Իբրև հայուհի, պահանջում եմ, որ հարգանքով վերաբերվեք ժողովրդին. Արսինե Խանջյանը՝ Սերժ Սարգսյանին
Այսօր Հանրապետության հրապարակում «Իմ քայլը» նախաձեռնության հանրահավաքում հեռախոսով ցուցարարների հետ կապվեց կանադահայ հայտնի դերասանուհի Արսինե Խանջյանը։
Նա հայտարարեց, որ իր սիրտն ու հոգին Երևանում է, երիտասարդ, երիտասարդուհիների հետ. «Ես ուրախ եմ, որ դուք միասնական եք և շարժվում եք Երևանի փողոցներով, կամուրջներով ու հնչեցնում ձեր պահանջը»։
Նա ասել է, որ երիտասարդների պահանջը օրինական է ու «ուժը նրանց մեջն է»։
«Կաղաչեմ տղերք, ժողովուրդ, այս անգամ գոնե ստացվի։ Ես և Սփյուռքի իմ ընկերները կիսում ենք ձեր պահանջները։ Այս պահից մենք ձեր հետն ենք, բայց ավելի վախով լեցուն, քան դուք։ Ձեր մարմինները կարող է վնասվին, բայց ոչ ձեր կամքը և ոգին։ Կխնդրեմ ընդդիմադիր ուժերից, որ միասնաբար մասնակցեն ձեր արդար գործունեությանը։ Ներկայացրեք ձեր խորհրդարանին հստակ փոփոխությունների օրակարգ։ Միայն փողոցի ձայնը չպետք է լսվի, կոնկրետ առաջարկներ ներկայացրեք։ Այսօրվա համակարգը անօրինական է, կասկած չկա», - հեռախոսով հայտարարել է Խանջյանը։
Այնուհետև դերասանուհին դիմել է վարչապետին. «Բավ է այն տառապանքը, որ կպարտադրեք հայ ժողովրդին։ Ես քաղաքացի չեմ, բայց իբրև հայուհի, պահանջում եմ ձեզնից, որ հարգանքով վերաբերվեք ժողովրդին։ Այո, կարելի է ենթադրել, որ տակավին ժամանակն է, որ հրաժարվեք ձեր պաշտոնից։ Հեռացեք ձեր ճանապարհով և թողեք, որ ժողովուրդը ինքնավարության արժեքները համտեսի»։

Известная канадская актриса Арсине Ханджян обратилась к Сержу Саргсяну
Сегодня на митинге инициативы «Мой шаг» на площади Республики с участниками митинга связалась по телефону известная канадская актриса армянского происхождения Арсине Ханджян.
Она заявила, что ее сердце и душа в Ереване, с молодыми парнями и девушками: «Я рада, что вы едины и шагаете по мостам, улицам Еревана и озвучиваете ваше требование».
Она заявила, что требование молодежи законное и «в них – сила».
«Умоляю вас, парни, народ, чтобы в этот раз получилось. Я и мои друзья из Диаспоры разделяют ваши требования. С этой минуты мы с вами, но больше полны страха, чем вы. Могут причинить вред вашим телам, но не вашей воле и духу. Прошу оппозиционные силы, чтобы участвовали в вашей справедливой деятельности. Представьте вашему парламенту четкую повестку изменений. Должен быть слышим не только голос улицы, представьте конкретные предложения. Сегодняшняя система нелегитимная, сомнения в этом нет», - заявила по телефону Арсине Ханджян.
Затем актриса обратилась к премьер-министру: «Хватит страданий, которые терпит армянский народ. Я не гражданка Армении, но как армянка, требую от вас, чтобы с уважением относились к народу. Да, можно предположить, что, пожалуй, пришло время, чтобы вы отказались от должности. Идите своей дорогой и дайте, чтобы народ попробовал ценности самоуправления».