Սարգսյանը արդեն իսկ զգում է ժողովրդական թավշյա հեղափոխության շունչը. Նիկոլ Փաշինյան
Այսօր Հանրապետության հրապարակում «Իմ քայլը» շարժման առաջնորդ, ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը հիշեցրեց Ազգային ժողովում Սերժ Սարգսյանի խոսքը, թե կարող են շնորհավորել իրեն, քանի որ, վերջապես, ինքը Երևանում տուն է ունեցել և հավելեց.
«Նա նկատի է ունեցել Հայաստանի թիվ մեկ առանձնատունը, որը նրա իսկ դիմումի համաձայն Սերժ Սարգսյանին սեփականաշնորհել էր Կարեն Կարապետյանի կառավարությունը»։
Փաշինյանը նաև հիշեցրեց իր քայլարշավի ժամանակ արած հայտարարությունը, թե ապագա կառավարության առաջին որոշումը պետք է լինի Սերժ Սարգսյանի սեփականաշնորհած այդ առանձնատունը կրկին ազգայնացնելը։
«Բայց այսօր իր անփառունակ կառավարության առաջին նիստում Սերժ Սարգսյանը հայտարարել է, թե ինքնակամ հրաժարվում է այդ առանձնատնից։ Սա նշանակում է, որ Սարգսյանը արդեն իսկ զգում է ժողովրդական թավշյա հեղափոխության շունչը», - հայտարարեց Փաշինյանը։

Саргсян уже чувствует дух народной бархатной революции – Никол Пашинян
Лидер движения «Мой шаг», депутат парламента Никол Пашинян обратился в своем выступлении к  решению премьер-министра Армении Сержа Саргсяна отказаться от прав собственности на особняк в Конде, предоставленный ему решением правительства Армении, которое тогда возглавлял Карен Карапетян.
Пашинян напомнил о том, что еще во время 14-дневного шествия из Гюмри в Ереван он заявлял, что его задачей номер один должна стать национализация приватизированного Сержем Саргсяном особняка.
«Но сегодня Серж Саргсян на заседании правительства заявил, что самовольно отказывается от этого особняка. Это означает, что Серж Саргсян сам уже чувствует дух народной бархатной революции», - сказал Пашинян.