Հանրային ռադիո ներխուժելու գործով Տիգրան Մազմանյանին մեղադրանք է առաջադրվել
Հանրային ռադիո մուտք գործելու դեպքի կապակցությամբ հարուցված քրեական գործի շրջանակում այսօր մեղադրանք է առաջադրվել Տիգրան Մազմանյանին, Aysor.am-ին տեղեկացրեց Մազմանյանի փաստաբան Արա Ղարագյոզյանը։
Ըստ փաստաբանի, մեղադրանքն առաջադրվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225-րդ հոդվածի 2 մասի հատկանիշներով՝ «Զանգվածային անկարգությունների ժամանակ գույք ոչնչացնելը կամ վնասելը, հրազեն, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր գործադրելը կամ իշխանության ներկայացուցչին զինված դիմադրելը»։
«Հերթական ապօրինի և քաղաքական որոշումն է։ Այժմ Մազմանյանը ձերբակալված է և 72 ժամը լրանալուց հետո միայն պարզ կլինի՝ կալանավորելու միջնորդություն կներկայացբի՞, թե՞ ոչ», - ասաց Ղարագյոզյանը։

Тиграну Мазманяну предъявлено обвинение в рамках дела о проникновении в здание Общественного радио
В рамках возбужденного в Специальной следственной службе Армении по факту проникновения в здание Общественного радио Армении уголовного дела сегодня предъявлено обвинение Тиграну Мазманяну, сообщил корреспонденту Aysor.am адвокат Мазманяна – Ара Казарян.
По словам адвоката, обвинение предъявлено по признакам ч.2 ст.225 Уголовного кодекса Армении «Организация массовых беспорядков, сопровождавшихся насилием, погромами, поджогами, уничтожением или повреждением имущества, применением огнестрельного оружия, взрывчатых веществ или взрывных устройств либо оказанием вооруженного сопротивления представителю власти».
«Это – очередное незаконное и политическое решение. Сейчас Тигран Мазманян задержан и только по истечении предусмотренных 72 часов станет ясно, будет ли представлено ходатайство об аресте или нет», - заявил Ара Казарян.