Երևանի հիվանդանոցներում բուժումը շարունակում է հանրահավաքի ընթացքում տուժած 3 քաղաքացի
Ապրիլի 19-ի՝ ժամը 12։00-ի դրությամբ, Երևանի հիվանդանոցներում բուժումը շարունակում է հանրահավաքի ընթացքում տուժած 3 քաղաքացի, հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։
Նրանցից 2-ը Թիվ 2 բուժմիավորման վնասվածքաբանական բաժանմունքում և «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիրի վնասվածքաբանության և օրթոպեդիայի բաժանմունքում բուժումը շարունակում են ապրիլի 16-ից: Բժիշկները նրանց առողջական վիճակը գնահատում են բավարար:
3-րդ տուժածն այսօր է ընդունվել «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն: Նրա մոտ ախտորոշվել է ձախ ծոծրակային շրջանի փափուկ հյուսվածքի սալջարդ: Բժիշկների գնահատմամբ` վիճակը բավարար է, գտնվում է հսկողության տակ:

В больницах Еревана продолжают лечение трое пострадавших – Минздрав Армении
Сегодня, по состоянию на 12:00, в больницах Еревана продолжают лечение трое граждан, пострадавших во время акций протеста, сообщает министерство здравоохранения Армении.
Двое пострадавших с 16 апреля продолжают лечение в травматологическом отделении Медицинского объединение № 2 и отделении травматологии и ортопедии Больничного комплекса №1 «Гераци». Врачи оценивают их состояние как удовлетворительное.
Третий пострадавший поступил сегодня в медицинский центр «Сурб Григор Лусаворич» У него диагностирован ушиб мягких тканей головы в левой височно-затылочной области. Врачи оценивают его состояние как удовлетворительное, он находится под контролем врачей.