Ոստիկանության Կենտրոն բաժանմունք բերման է ենթարկվել 23 հոգի. Նրանց մեջ է Նիկոլ Փաշինյանի որդին. Մարուքյան
20/04/2018 12:22
Ոստիկանության Կենտրոն բաժանմունք բերման է ենթարկվել 23 հոգի, որոնցից 11-ը վարչական բերում է իրականացվել, իրենց պահանջներին չենթարկվելու համար, իր Ֆեյսբուքյան էջում հայտարարեց «Ելք» խմբակցության պատգամավոր, «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանը:
«Նրանց մեջ է Նիկոլ Փաշինյանի որդին, Դավիթ Սանասարյանը և մի շարք այլ ակտիվիստներ: Նրանց հետ  հանդիպել եմ, փաստաբանները հիմա ներսում են: 12 հոգի այս պահին քրեական գործով են անցնում, նրանք վարչական գործով չեն բերման ենթարկվել: Փաստաթղթավորելուց հետո նրանց պետք է հարցաքննեն: Փաստաբանները նշեցին, որ ենթադրաբար նրանց վկայի կարգավիճակ են տալու», - նշեց Մարուքյանը:
Նա նաև ասաց, որ իր տեղեկություններով Ոստիկանության Մասիվի բաժնում կան բերման ենթարկվածներ ու կոչ արեց գործընկիերներին այցելել այնտեղի ոստիկանական բաժանմունք:

Эдмон Марукян: В отделение полиции Кентрон доставлены 23 активиста, в том числе и  сын Никола Пашиняна
20/04/2018 12:48
Эдмон Марукян: В отделение полиции Кентрон доставлены 23 активиста, в том числе и сын Никола Пашиняна
В отделение полиции Кентрон подвергнуты приводу 23 человека, в отношении 11 из них осуществлен административный привод за неподчинение требованиям, написал на своей странице в Facebook председатель партии «Светлая Армения» Эдмон Марукян.
«Среди них также сын Никола Пашиняна, Давид Санасарян и ряд других активистов. Я встретился с ними, адвокаты сейчас в отделении. 12 человек сейчас проходят по уголовному делу, они подвергнуты приводу не по административным правонарушениям. После оформления документов их допросят. Адвокаты отметили, что предположительно их должны допросить в статусе свидетелей», - отметил Марукян.
Депутат также сообщил, что по его сведениям, есть подвергнутые приводу в отделении полиции Масива и призвал коллег посетить это отделение.