Ոստիկանները լրագրող Տիրայր Մուրադյանին բռնի ուժով բերման ենթարկեցին
Երբ Տիրայր Մուրադյանն ասաց, որ լրագրող է, ոստիկանները հաշվի չառան և սկսեցին բռնի ուժով ու հարվածելով գլխին նստեցնել մեքենան ու բերման ենթարկել։
«Ինձ տանում են անհայտ ուղղությամբ», - Facebook-յան իր էջում հասցրել է տեղեկացնել Տիրայր Մուրադյանը։
Հիշեցնենք, որ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» հասարակական կազմակերպության լրագրող Տիրայր Մուրադյանը հաղորդում է ներկայացրել առ այն, որ ապրիլի 19-ին՝ ժամը 08:30-ի սահմաններում, որպես լրագրող իր աշխատանքն էր կատարել Երևան քաղաքի Արամի փողոցում տեղակայված ՀՀ կառավարության 3-րդ վարչական շենքի դիմաց, երբ քաղաքացիական հագուստով երկու անձինք հարձակվել են իր վրա, գցել գետնին, ոտքերով ու ձեռքերով հարվածել, ինչի հետևանքով ստացել է մարմնական վնասվածքներ: Լրագրողը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն։
Դեպքի առթիվ դատախազության կողմից հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 164-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով և ուղարկվել ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժին։
ՀՀ ՔԿ նախագահի կողմից նախաքննության կատարումը հանձնարարվել է ՀՀ ՔԿ հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությանը։

Полицейские силой увезли журналиста Тирайра Мурадяна
Сегодня  на автотрассе Ереван – Абовян полицейские насильственно подвергли приводу журналиста Тирайра Мурадяна.
Когда Тирайр Мурадян заявил, что он – журналист, полицейские  проигнорировали это, силой посадили его в машину и увезли.
«Меня везут в неизвестном направлении», - успел написать на своей странице в Facebook Тирайр Мурадян
Напомним, журналист общественной организации «Союз информированных граждан» Тирайр Мурадян представил сообщение о том, что 19 апреля, около 08:30, занимался профессиональной деятельностью перед административным корпусом №3 правительства Армении на улице Арами, когда на него напали двое в штатском, бросили на землю и начали избивать руками и ногами, в результате чего он получил телесные повреждения. Журналист был госпитализирован в медицинский центр «Сурб Григор Лусаворич» с телесными травмами.
По факту происшествия в генеральной  прокуратуре возбуждено уголовное дело по признакам ч.1 ст.164 Уголовного кодекса Армении и направлено в следственный отдел административных отделов Кентрон и Норк-Мараш.
Председатель Следственного комитета Армении поручил предварительное следствие Главному управлению по расследованию особо важных дел СК Армении.