Ագրեսիայի աստիճանը վտանգավոր աճ է գրանցում այս օրերին. չի կարելի մերժել քաղաքական կոնսուլտացիաների ճանապարհը. Աշոտյան
21/04/2018 16:44
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության փոխնախագահ, ԱԺ պատգամավոր Արմեն Աշոտյանը Facebook-ի իր էջում անդրադարձել է ներքաղաքական ստեղծված իրավիճակին«
«Ստատուսի ձևաչափով դժվար է անդրադառնալ առկա բոլոր խնդիրներին։ Ասեմ միայն, որ առճակատման, ատելության և ագրեսիայի աստիճանը վտանգավոր աճ է գրանցում այս օրերին։
Էլ չասեմ դրսից Հայաստանին և Արցախին սպառնացող բազմաթիվ գործոնների ակտիվացման մասին։ Չի կարելի մերժել քաղաքական կոնսուլտացիաների ճանապարհը, խոսել ճնշումների և վերջնագրերի լեզվով ու փակուղի տանել ամեն ինչ։
Էներգիան կարող է կամ պարպվել, կամ ցրվել, կամ էլ վերածվել երկիրը բալանսավորող ու առաջ տանող ուժի։ Ճանապարհի ընտրությունը քաղաքական լայնախոհություն է պահանջում»,- գրել է Արմեն Աշոտյանը:

Армен Ашотян: В эти дни отмечается опасный рост уровня агрессии, нельзя отвергать путь политической консолидации
21/04/2018 17:11
Заместитель председателя Республиканской партии Армении, депутат парламента Армении Армен Ашотян на своей странице в Facebook.
«В формате статуса сложно затронуть все проблемы. Скажу только, что в эти дни  отмечается опасный рост уровня агрессии и ненависти.
Не говоря об активизации многочисленных, угрожающих Армении и Арцаху факторах. Нельзя отклонять путь политической консолидации, говорить на языке ультиматумов и давления, заводя в тупик все это.
Энергия может или разряжаться, рассеиваться, или трансформироваться в силу, которая ведет страну к балансу и прогрессу. Выбор пути требует политической широты мышления», - написал Армен Ашотян.