Կարեն Կարապետյանն ու Ռուբեն Վարդանյանն անդրադարձել են Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակին
Վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDeA) հիմնադրամի համահիմնադիր Ռուբեն Վարդանյանին և հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Նուբար Աֆեյանին:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակին, կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումների ընթացքին:
Ռուբեն Վարդանյանը և Նուբար Աֆեյանը ներկայացրել են «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» հիմնադրամի կողմից Հայաստանի տարբեր ոլորտներում իրականացվող ընթացիկ և առաջիկա ծրագրերը և նախաձեռնությունները, այդ թվում՝ «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության շրջանակներում առաջիկայում կայանալիք միջոցառման նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը:

Карен Карапетян встретился с руководством фонда «Инициативы развития Армении»
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Карен Карапетян сегодня, 24 апреля, принял соучредителя фонда IDeA («Инициативы развития Армении») Рубена Варданяна и члена совета попечителей фонда Нубара Афеяна. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
В ходе встречи собеседники коснулись внутриполитической ситуации в Армении, хода проводимых правительством реформ.
Рубен Варданян и Нубар Афеян представили текущие и предстоящие программы и инициативы фонда «Инициативы развития Армении» в различных сферах в Армении, в том числе и ход подготовительных работ к предстоящему мероприятию в рамках гуманитарной инициативы «Аврора».