Պեսկով. Կրեմլը հուսով է, որ Հայաստանում կայունությունը կպահպանվի
«Մենք տեսնում ենք, որ իրավիճակը չի գնում անկայունության, ինչը գոհունակություն է առաջացնում», - լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը:
«Այն ամենն, ինչ կատարվում է Երևանում, մեր հայ ընկերների, գործըներկների և դաշնակիցների ներքին գործն է: Մեզ համար Հայաստանը շատ արժեքավոր գործընկեր է, որի հետ մեզ տնտեսական և մշակութային լայն կապեր են կապում», - նշել է նա:
«Մենք հույս ունենք, որ երկրում կպահպանվեն կարգ ու կանոնն ու կայունությունը, և որ մոտ ժամանակներս ի հայտ կգա քաղաքական այն կարգավորումների պատկերը, որը կլինի կոնսենսուս հայ ազգը ներկայացնող բոլոր ուժերի համար», - հայտարարել է Կրեմլի ներկայացուցիչը:

Песков: Кремль надеется, что в Армении сохранятся порядок и стабильность
«Пока мы видим, что ситуация никак не идет по пути дестабилизации, что вызывает удовлетворение», - заявил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
«Все, что происходит в Ереване - это внутреннее дело наших армянских друзей, партнеров и союзников. Это очень ценный партнер для нас, с которым нас связывают очень обширные связи - и экономические, и в области культуры», - отметил он.
«Мы надеемся, что в стране будут сохраняться порядок, стабильность и что в самое ближайшее время, уже в обозримой перспективе появятся какие-то очертания той политической конфигурации, которая станет консенсусом всех сил, которые представляют армянский народ», - заявил представитель Кремля.