Հնդկաստանում գնացքին դպրոցական ավտոբուսի բախման հետևանքով առնվազն 13 երեխա է մահացել
Հնդկաստանում առնվազն 13 երեխա է մահացել երկրի հյուսիսի Ութար-Փրադեշ նահանգում գնացքին դպրոցական ավտոբուսի բախման հետևանքով, հայտնում է «Интерфакс»-ը` հղում անելով NDTV հնդկական հեռուստաալիքին:
Հաղորդվում է ութ տուժածների մասին, ընդ որում՝ յոթ երեխա  օրհասական վիճակում է: Բախումը տեղի է ունեցել տեղական ժամանակով առավոտյան ժամը մոտավորապես 7-ին Կուշինագարի արվարձանի երկաթուղային գծանցի վրա: Դպրոցական ավտոբուսում եղել է 25 երեխա: Բոլոր տուժածներին տեղափոխել են հիվանդանոց: Ավտոբուսում եղած երեխաների մեծամասնությունը 10 տարեկանից էլ փոքր են եղել:

В Индии в результате столкновения поезда со школьным автобусом погибли 13 детей
В результате столкновения школьного автобуса с поездом в провинции Уттар-Прадеш на севере Индии погибли 13 детей,  передает «Интерфакс» со ссылкой на индийский телеканал NDTV.
В сообщении говорится о восьмерых пострадавших, причем семеро детей находятся в критическом состоянии.
Столкновение произошло на железнодорожном переезде в пригороде Кушинагара, в 50 км от населенного пункта Горакхпур около 7 утра по местному времени. В школьном автобусе находились 25 детей. Все пострадавшие доставлены в больницы.