Ինչպիսի՞ն է Նիկոլ Փաշինյանը որպես մարդ. հարց Նաիրա Զոհրաբյանին
Այսօր Ազգային ժողովում «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր, Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանին լրագրողները խնդրել են նկարագրել՝ ինչպիսի՞ն է Նիկոլ Փաշինյանը որպես մարդ, քանի որ նա աշխատել է Փաշինյանի ղեկավարած խմբագրակազմում։
Ի պատասխան Նաիրա Զոհրաբյանն ասաց, որ հիմա այնպիսի ժամանակներ են, որ կլինեն մարդիկ, ովքեր արդեն կսկսեն իրենց երեխաների անունները դնել ոչ թե Սերժ, այլ Նիկոլ։ Ավելին, պատգամավորի կարծիքով երբ մայիսի 1-ին խորհրդարանում կքննարկվի վարչապետի ընտրության հարցը և առաջադրված լինի Նիկոլ Փաշինյանը, ապա նրա հասցեին դիֆերամբներ կհնչեն։
«Մենք այդ պրոցեսը տեսել ենք, մենք այդ ամենի միջով քանի անգամ անցել ենք։ Էնպես որ այս պահին եկեք այդ մասին որևէ բան չասեմ։ Ես կարծում եմ, որ Ազգային ժողովի ամբիոնից ելույթ եմ ունենալու և իմ կոչն ու ուղերձը կհղեմ բոլոր թեկնածուներին, եթե բացի Նիկոլ Փաշինյանից, այդպիսիք կլինեն», - հավելեց Զոհրաբյանը։

Журналисты попросили Наиру Зограбян рассказать, какой Никол Пашинян человек
Сегодня в парламенте Армении журналисты попросили депутата фракции «Блок Царукян», председателя постоянной комиссии по вопросам европейской интеграции Наиру Зограбян рассказать, какой Никол Пашинян человек, поскольку она работала в руководимой Пашиняном редколлегии.
В ответ Наира Зограбян заявила, что сегодня такие времена, когда найдутся люди, которые будут называть своих детей не Сержем, а Николом. Более того, по мнению депутата, когда 1 мая в парламенте будет обсуждаться вопрос выборов премьер-министра и будет выдвинут Никол Пашинян, то в его адрес опять будут звучать дифирамбы.
«Мы этот процесс видели, мы через все это даже проходили. Думаю, что выступлю с трибуны парламента и адресую свой призыв и посыл всем кандидатам, если кроме Никола Пашиняна, таковые будут», - добавила Наира Зограбян.