Սերժ Սարգսյանը կուսակիցներին հորդորել է ամեն ինչում առաջնային նշանակություն տալ ներքին կայունությանն ու երկրի անվտանգությանը
26/04/2018 01:05
Ապրիլի 25-ին տեղի է ունեցել Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության անդամների հանդիպումը պաշտոնաթող նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի հետ:
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցությունը, հանդիպման առաջին մասին ներկա էր պաշտոնաթող նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ով ՀՀԿ խմբակցության անդամներին ավելի մանրամասն ներկայացրեց իր հրաժարականի պատճառները և խոսեց Ազգային ժողովում աշխատելու տարբեր ձևաչափերի մասին` հորդորելով ամեն ինչում առաջնային նշանակություն տալ ներքին կայունությանն ու երկրի անվտանգությանը, ինչը ցանկացած որոշման դեպքում կարելի է իրականացնել միայն Հանրապետականի միասնության շնորհիվ։
Հանդիպման երկրորդ մասում խմբակցության անդամները վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի հետ քննարկել են ներկա քաղաքական իրավիճակը և հնարավոր զարգացումները:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հայտարարելու, որ Հանրապետական խմբակցությունն առանց նախապայմանների պատրաստ է բոլոր կողմերի հետ քննարկել ցանկացած հարց:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել նաև կուսակցության ղեկավար մարմիններում սկսել քննարկել կուսակցության նախագահի փոփոխության հարցը:

Серж Саргсян призвал своих однопартийцев во всем руководствоваться внутренней стабильностью и безопасностью страны
26/04/2018 01:15
25 апреля состоялась встреча членов парламентской фракции Республиканской партии Армении (РПА) с бывшим президентом Армении, экс-премьером, председателем партии Сержем Саргсяном и и.о.премьер-министра Кареном Карапетяном.
Как сообщает парламентская фракция РПА, на первой части встречи присутствовал С.Саргсян, который более подробно представил членам фракции причины своей отставки, говорил о разных форматах работы фракции в парламенте, призвал во всем руководствоваться внутренней стабильностью и безопасностью страны, что при любом решении можно осуществить лишь благодаря единству Республиканской партии.
На второй части встречи члены фракции обсудили с К.Карапетяном сложившуюся внутриполитическую ситуацию и возможные развития.
Достигнута договоренность заявить, что фракция РПА без предварительных условий готова обсуждать любые вопросы со всеми сторонами
Достигнута также договоренность начать обсуждения в руководящих органах по вопросу смены председателя партии.