Սա վատ չէ, բայց լավ էլ չէ. Հույս ունեմ՝ մյուս քաղաքական ուժերը ևս չեն փորձի գողանալ ժողովրդի հաղթանակը. Փաշինյանը` ՀՀԿ կողմից թեկնածու չառաջադրելու մասին
28/04/2018 19:02
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության կողմից մայիսի 1-ին կայանալիք վարչապետի ընտրություններին թեկնածու չառաջադրելը վատ չէ, բայց լավ էլ չէ, այսօր Վանաձորում հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց «Իմ Քայլը» շարժման առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանը` հենց հարթակի վրա իմանալով, որ ՀՀԿ-ն հայտարարել է թեկնածու չառաջադրելու մասին:
«Սա վատ չէ, բայց լավ էլ չէ: Որպեսզի լավ լինի, ՀՀԿ խմբակցությունը ճիշտ կլինի, որ հայտարարի՝ այլ խմբակցությունների հետ համատեղ վարչապետի թեկնածու է առաջադրելու ժողովրդի թեկնածուին», - ասաց Ն. Փաշինյանը:
Նա վերահաստատեց` պատրաստ է հանդիպել ՀՀԿ բոլոր պատգամավորների հետ.
«Պատրաստ եմ հանդիպել, որպեսզի հավաստիացնեմ նրանց, որ այս պրոցեսով, երբ ասում ենք, որ փակում ենք ներհայաստանյան ատելության էջը, մենք ասում ենք ամենայն լրջությամբ: Եվ եթե ՀՀԿ և մյուս խմբակցություններն անեն իրենց քայլը, նրանք դրանով կդառնան այդ պատմական նվաճման համահեղինակներ: Եվս մեկ անգամ եմ ասում` հույս ունեմ, որ այլ քաղաքական ուժերը, այլ քաղաքական գործիչները անգամ չեն փորձի գողանալ ժողովրդի հաղթանակը, որովհետև դա կբերի այդ գործիչների ու ուժերի դուրսմղմանը Հայաստանի ներքաղաքական դաշտից», - ամփոփեց Նիկոլ Փաշինյանը:

Никол Пашинян: Это неплохо, но и не хорошо. Надеюсь, другие политические силы также не попытаются украсть победу народа
28/04/2018 19:25
Решение Республиканской партии Армении не выдвигать кандидата на выборах премьер-министра в парламенте 1 мая – неплохо, но и нехорошо, заявил сегодня на митинге в Ванадзоре лидер движения «Мой шаг», депутат парламента Армении Никол Пашинян.
«Это – неплохо, но и нехорошо. Чтобы было хорошо фракция Республиканской партии вместе с другими фракциями парламента Армении должна поддержать на посту премьер-министра кандидатуру народа», - заявил Никол Пашинян.
Он вновь подтвердил, что готов встретиться со всеми депутатами Республиканской партии
«Готов встретиться, чтобы заверить их, что мы закрываем страницу внутриполитической ненависти, мы заявляем это со всей серьезностью. И если РПА и другие фракции сделают свой шаг, они тем самым станут соавторами этого исторического достижения.
Надеюсь, что другие политические силы, другие политические деятели также не попытаются украсть победу народа, поскольку это приведет к вытеснению этих политических сил и деятелей с политического поля Армении», - сказал на митинге в Ванадзоре Пашинян.