«Ծառուկյան» խմբակցությունից երկու պատգամավոր բացակա է
«Ծառուկյան» խմբակցության 2 պատգամավոր՝ Իշխան Զաքարյանը և Մելիք Մանուկյանը (Շշի Մելո), չեն գրանցվել ԱԺ-ում վարչապետի թեկնածության հարցի քննարկման ժամանակ։ Առայժմ հայտնի չէ՝ արդյոք բացակա պատգամավորները իրենց քվեարկության մասին ծրար թողել են ԱԺ քարտուղարությունում, թե՞ ոչ։
Aysor.am-ին ԱԺ հանրային կապերի վարչության պետ Արսեն Բաբայանը հստակ ոչինչ չասաց և նշեց, որ քվեարկությունից առաջ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը այդ մասին կհայտարարի։
Նշենք, որ երեկ «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը հայտարարել էր, որ իրենց խմբակցության բոլոր անդամները կողմ են լինելու Փաշինյանի թեկնածությանը։ Նաև ասել էր, որ եթե բացականեր էլ լինեն, իրենց կողմ ձայնը կփոխանցեն ԱԺ քարտուղարություն։
Վարչապետի թեկնածությունը հաստատված է համարվում այն դեպքում, երբ նրան կողմ քվեարկի 53 պատգամավոր։
«Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ Մելիք Մանուկյանը վիրահատված է ու իրեն է խնդրել ԱԺ քարտուղարություն իր անունից դիմում ներկայացնել, որով քվեարկության համար ծրար կթողնվեր, մինչդեռ, Զոհրաբյանի խոսքով, ԱԺ քարտուղարությունը հրաժարվել է ընդունել գրությունը` պատճառաբանելով, որ այդ կարգը վերաբերում է միայն գործուղումներին:

На заседании парламента Армении отсутствуют два депутата фракции «Блок Царукян»
Сегодня на специальном заседании парламента Армении по вопросу выборов премьер-министра не зарегистрировались два депутата фракции «Блок Царукян» – Ишхан Закарян и Мелик Манукян. Пока неизвестно, оставили ли эти депутаты конверты относительно голосования в секретариате Национального Собрания Армении.
Пресс-секретарь парламента Арсен Бабаян не дал четкого ответа на Aysor.am, отметив, что до голосования спикер парламента Армении Ара Баблоян объявит об этом.
Отметим, что вчера депутат фракции «Блок Царукян» Наира Зограбян заявила, что все члены фракции проголосуют за кандидатуру Никола Пашиняна. Она также сказала, что если будут отсутствующие, они передадут в секретариат парламент конверты о своем голосовании.
Кандидатура премьер-министра считается утвержденной в том случае, если за нее проголосовали 53 депутата.
Депутат фракции «Блок Царукян» Наира Зограбян в беседе с журналистами отметила, что Мелик Манукян прооперирован и просил представить от его имени заявление в секретариат парламента с соответствующим конвертом. Однако, по словам Наиры Зограбян, секретариат парламента Армении отказался принять заявление, аргументировав, тем, что этот порядок действует, когда депутат находится в командировке.