Արմեն Ջիգարխանյանը վերադարձել է թատրոնի փորձերին
ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանն արդեն վերադարձել է իր թատրոնի փորձերին,  ТАСС-ին հայտնել է Արմեն Ջիգարխանյանի ղեկավարությամբ գործող Մոսկվայի դրամատիկական թատրոնի թատերախմբի ղեկավար, հասարակայնության և ԶԼՄ-ների հետ կապերի գծով թատրոնի ներկայացուցիչ Վյաչեսլավ Դյաչենկոն:
«Նա արդեն եղել է թատրոնում, երկու օր առաջ էր եկել, Արմեն Բորիսովըչը եղել է թատրոնում: Այսօր ես սպասում եմ նրան, բայց չգիտեմ՝ որ ժամին նա այսօր կգա: Նա եղել է թատրոնում, և ամեն ինչ նորմալ է», - ասել է Դյաչենկոն: Խոսելով արտիստի առողջության մասին՝ նա նշել է, որ անհանգստանալու պատճառներ չկան:
Անցած հինգշաբթի Ջիգարխանյանին շտապ կարգով հոսպիտալացրել էին Մոսկվայի հիվանդանոցներից մեկում, որտեղ նա կոմայի մեջ է եղել: Դա դարձել էր այս տարի արտիստի երրորդ հոսպիտալացումը:

Джигарханян вернулся к репетициям в театре
Народный артист СССР Армен Джигарханян вернулся к репетициям в своем театре,  сообщил в четверг ТАСС заведующий труппой Московского драматического театра под руководством Армена Джигарханяна, представитель театра по связям с общественностью и СМИ Вячеслав Дьяченко.
«Он уже был в театре, позавчера приехал, был в театре Армен Борисович. Сегодня я его ожидаю, но не знаю, на сколько он сегодня подъедет. Он был в театре и нормально все», - сказал Дьяченко. Говоря о здоровье артиста, он отметил, что причин для волнений нет.
В прошлый четверг артист был экстренно госпитализирован в одну из столичных больниц с инфарктом, где находился в коме. Это стало третьей госпитализацией артиста с 2018 года.