ՀՀԿ-ական պատգամավորներից ոմանք կողմ կքվեարկեն, և մենք վաղը կունենանք վարչապետ. Շարմազանով (Տեսանյութ)
07/05/2018 18:01
Մենք օժանդակելու ենք պատգամավորների 1/3-ի ստորագրությունն ունեցող վարչապետի թեկնածուին, տվյալ դեպքում՝ Նիկոլ Փաշինյանին, «Հանրապետական» կուսակցության Գործադիր մարմնի նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց կուսակցության մամուլի խոսնակ, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը։
«ՀՀԿ-ն համապատասխան ձայներով կապահովի, որպեսզի մենք վաղն ունենանք վարչապետ։ Այդ ամենը եղել է կուսակցության և խմբակցության որոշմամբ, մենք հորդորել ենք այդ պատգամավորներին, որ նրանք կողմ քվեարկեն Նիկոլ Փաշինյանի օգտին», - ասաց Շարմազանովը։

Некоторые депутаты РПА проголосуют за кандидата в премьер-министры – Эдуард Шармазанов
«Мы поддержим выдвинутого 1/3 депутатов парламента кандидата в премьер-министры, в данном случае Никола Пашиняна», - заявил сегодня журналистами пресс-секретарь Республиканской партии Армении, вице-спикер парламента Эдуард Шармазанов после заседания Исполнительного органа РПА.
«РПА обеспечит соответствующие голоса, чтобы мы завтра выбрали премьер-министра. Все это соответствует решению партии и фракции, мы призвали этих депутатов, чтобы они проголосовали за Никола Пашиняна», - сказал Эдуард Шармазанов.