Էական փոփոխություններ կլինեն կառավարության կազմում. Նիկոլ Փաշինյան
Կառավարությունում կլինեն անձերի փոփոխություններ, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Հարցին՝ արդյոք լինելու է նախարարի փոփոխություն ՊՆ-ում, Փաշինյանը դրական պատասխան տվեց։ Այլ փոփոխությունների մասին Փաշինյանը չխոսեց՝ նշելով. «Էական փոփոխություններ կլինեն կառավարության կազմում»։
Դիտարկման՝ ըստ նրա՝ կկարողանա՞ ՀՀԿ-ն աշխատել կառուցողական մթնոլորտում, Փաշինյանը նկատեց.
«Հույս ունեմ, որ բոլորը կլինեն կառուցողական և մեր երկրի հետագա զարգացման գործում կհասնենք լրջագույն փոփոխության»։
Հարցին, թե ինչ կարևոր փոփոխություններ է իրականցնելու առաջնահերթ՝ Փաշինյանը նշեց, որ առաջին գործը լինելու է երկրի անվտանգության մասին լսել համապատասխան մարմինների զեկույցները, ինչպես նաև ընտրական համակարգի բարեփոխումները։
Փաշինյանը նաև հիշեցրեց, որ սուպերվարչապետական համակարգ չպետք է լինի. «Այս ուղղությամբ ևս փոփոխություններ են լինելու», - նկատեց նա։

В составе правительства будут изменения – Никол Пашинян
В правительстве Армении будут изменения, заявил сегодня журналистам премьер-министр Армении Никол Пашинян.
На вопрос, ожидаются ли изменения в министерстве обороны, Пашинян ответил положительно. О других изменениях Никол Пашинян ничего не сказал, отметив: «В составе правительства будут существенные изменения».
На замечание, сможет ли Республиканская партия работать в конструктивной атмосфере, Пашинян ответил:
«Надеюсь, что все проявят конструктивизм, и мы достигнем серьезнейших изменений в деле развития нашей страны».
На вопрос, какие важные изменения будут реализованы в первоочередном порядке, Никол Пашинян отметил, что первым делом собирается выслушать доклад соответствующих органов о безопасности страны, а также реформирование избирательной системы.
Никол Пашинян также напомнил, что системы супер-премьера не должно быть: «В этом направлении также будут изменения», - отметил он.