Մեր խնդիրը թշնամության գծերը վերացնելն է. Փաշինյան
«Ես ուրախ եմ, որ Սերժ Սարգսյանը, որը համաժողովրդական ճնշման ներքո հրաժարական տվեց, մինչև այժմ գտնվում է Հայաստանի Հանրապետությունում», - այսօր Ստեփանակերտում լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ արձագանքելով ուկրաինացի լրագրողի հարցին, որը համեմատում էր հայաստանյան շարժումը ուկրաինական մայդանի հետ։
Ն.Փաշինյանն ընդգծեց, որ Հայաստանում տեղի ունեցածը բացառիկ երևույթ է ու «Իմ քայլը» շարժման առավելությունն է։
«Ես ուրախ եմ դրա համար, որովհետև մեր խնդիրը ոչ թե թշնամության գծեր քաշելն է, այլ եղած թշնամության գծերը վերացնելը», - հայտարարեց Ն.Փաշինյանը։

Никол Пашинян: Наша задача – в  устранении существующие линий враждебности
«Я рад, что Серж Саргсян, который подал в отставку под давлением всенародного движения, до сих пор находится в Армении», - заявил сегодня на пресс-конференции в Степанакерте премьер-министр Армении Никол Пашинян, касаясь вопроса украинского журналиста, который сравнивал всенародное движение в Армении с украинским Майданом.
Никол Пашинян подчеркнул, что произошедшее в Армении – исключительное явление и является преимуществом движения «Мой шаг».
«Я рад этому, поскольку наша задача не в проведении разделительных линий враждебности, а в их устранении», - заявил Н.Пашинян.