350 մարդ կա, որոնք տեղյակ չեն, որ խոշոր գործարարությամբ են զբաղվում ու հարկեր չեն մուծում. ԱԱԾ տնօրենը սկանդալային բացահայտումներ է խոստացել
19/05/2018 13:05
Հայաստանում նախկինում կատարված հանցագործությունների գործող կոռուպցիոն շղթաների հայտնաբերման գործողություններ են իրականացնում, այսօր լրատվամիջոցների ղեկավարների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ԱԱԾ նորանշանակ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։
«Շուտով կբացահայտնվեն ապօրինի խոշոր հարստացած մարդիկ, որոնք գործել են կոռուպցիոն սխեմաներով», - հայտարարել է նա։
ԱԱԾ տնօրենը, ներկայացնելով մանրամասներ, ասել է, որ այդ սխեմաների շրջանակում որոշները պետությունից գումար են գողացել տարիներ շարունակ ու ապօրինի հարստացել են։
«Պետք է գտնենք լուծումներ, որ գումարը հետ վերադարձնեն ոչ թե գնան, բանտ նստեն, քանի որ դա հարցի լուծում չէ», -հայտարարել է ԱԱԾ նոր տնօրենը։
Նաև հավելել է. «Հայաստանում 350 մարդ կա, որոնք տեղյակ չեն, որ խոշոր գործարարությամբ են զբաղվում ու հարկեր չեն մուծում։ Իրանց անձնագրերը վերցրել են ու բիզնես են գրանցել։ Մինչև ամսվա վերջ կունենանք ամբողջական պատկեր»։
ԱԱԾ տնօրենի խոսքով՝ այդ մարդիկ տեղյակ չեն, որ բիզնես ունեն ու ապրում են ծանր սոցիալական պայմաններում։

В Армении есть 350 человек, которые даже не в курсе, что занимаются крупным бизнесом и не платят налоги – глава СНБ обещает скандальные разоблачения
19/05/2018 14:36
Проводятся действия для выявления коррупционных цепочек, использованных в совершенных в Армении ранее преступлениях, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян.
«Вскоре будут разоблачены люди, которые обогатились незаконно, действовали по  коррупционным схемам», - заявил он.
Руководитель СНБ, представляя подробности, отметил, что в рамках этих схем некоторые на протяжении лет воровали деньги у государства и обогащались незаконно.
«Мы должны найти решения, чтобы эти суммы были возвращены, а не сажать их в тюрьмы, поскольку это не является решением вопроса», - заявил новый директор СНБ.
Он также добавил: «В Армении есть 350 человек, которые не в курсе, что занимаются крупным предпринимательством и не платят налоги. У них взяли паспорта и зарегистрировали бизнес на их имена. До конца месяца у нас будет полная картина».
По словам руководителя СНБ, эти люди не в курсе, что у них есть бизнесы и живут в социально тяжелых условиях.