Նախորդ շաբաթ հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 250 անգամ
Մայիսի 13-ից 19-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հարաբերական կայուն իրադրությունը մնացել է անփոփոխ, տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 250 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2000 կրակոց:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, շփման գծի արևելյան հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (6 արկ):
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Азербайджан нарушил за неделю режим перемирия около 250 раз
В период с 13-го по 19-е мая относительно стабильная обстановка на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск оставалась без изменений, сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
За указанный период ВС Азербайджана на линии соприкосновения войск нарушили режим перемирия около 250 раз. При этом противник произвел в направлении армянских позиций свыше 2000 выстрелов.
Помимо вышеуказанных нарушений, на восточном участке линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также автоматический станковый гранатомет (6 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны Арцаха продолжают уверенно нести боевое дежурство, при необходимости прибегая также к ответным действиям.