Հնդկաստանի կենտրոնական մասում ուղևորատար գնացք է այրվել
Հնդկաստանի Գվալիոր քաղաքում (Մադհյա Պրադեշ նահանգ) արագընթաց ուղևորատար գնացքի երկու վագոններ այրվել են։ Այս մասին հայտնել է Հնդկաստանի երկաթուղային տրանսպորտի պաշտոնական ներկայացուցիչ Վեդ Պրակեշը, փոխանցում է РИА Новлсти–ն։
«Հրդեհը տեղի է ունեցել Գվալիոր քաղաքի Բիրլանագեր կարանում։ Սկզբում ժամը 11.50-ին կրակը բռնկվել է B6 վագոնում, որից հետո տարածվել է B6 վագոնում»,–հայտնել է գերատեսչության ներկայացուցիչը։
Նրա խոսքով՝ այրվող վագոնները օպերատիվ կերպով անջատվել են հիմանկան մասից։ Նշվում է, որ ներկա պահին հրդեհը հաջողվել է վերահսկողության տակ առնել։ Վթարի պատճառը անհայտ է մնում։ Զոհերի կամ տուժածների մասին տվյալներ չեն հաղորդվում։

В Индии загорелся пассажирский поезд
Два вагона скоростного пассажирского поезда загорелись в понедельник в индийском городе Гвалиор (штат Мадхья-Прадеш) в центральной части страны, сообщил официальный представитель министерства железнодорожного транспорта Индии Вед Пракаш, передает РИА Новости.
«Пожар произошел близ железнодорожной станции Бирланагар в Гвалиоре. Сперва в 11.50 утра пламя вспыхнуло в вагоне B6, после чего перекинулось на вагон B7», — заявил представитель ведомства агентству IANS.
По его словам, горящие вагоны удалось оперативно отделить от основного состава. Отмечается, что к настоящему моменту возгорание удалось взять под контроль. Причины аварии пока остаются неизвестны. Данные о погибших или пострадавших в результате инцидента отсутствуют.