Սիրիական բանակն ազատագրել է պաղեստինցի փախստականների «Յարմուկ» ճամբարը
Սիրիական բանակն ահաբեկիչներից ազատագրել Է պաղեստինցի փախստականների «Յարմուկ» ճամբարը, որը գտնվում Է Դամասկոսից հարավ ընկած շրջանում: Այդ մասին, հայտնել է անվտանգության ուժերի մի աղբյուր, փոխանցում է РИА Новости-n:
«Սիրիական բանակն ազատագրել Է պաղեստինցի փախստականների՝ Դամասկոսից հարավ ընկած «Յարմուկ» ճամբարը 7 այնտեղ բարձրացրել սիրիական դրոշը», - հայտնել է  գործակալության զրուցակիցը:
«Յարմուկ» ճամբարը, որը նախատեսված է պաղեստինցի փախստականներին տեղավորելու համար, 1957 թվականին ստեղծվել է Դամասկոսի հարավային արվարձանում: 2015 թվականի ապրիլի սկզբին ԻՊ (Ռուսաստանուևմ արգելված) ահաբեկչական խմբավորման զինյալները գրավել էին պաղեստինյան ճամբարի մեծ մասը: Այդ ժամանակվանից այս շրջանում ԻՊ-ի և «Ջեբհաթ ան-Նուսրա»-ի կողմնակիցների (ինչպես նաև նրա դաշնակիցների) միջև բախումներն զգալիորեն հաճախացել էին

Сирийская армия освободила лагерь палестинских беженцев «Ярмук»
Сирийская армия освободила от террористов лагерь палестинских беженцев «Ярмук» к югу от Дамаска,  сообщил РИА Новости источник в силах безопасности.
«Сирийская армия освободила лагерь «Ярмук» к югу от Дамаска и водрузила в нем сирийский флаг», — сообщил собеседник агентства.
Лагерь «Ярмук», предназначенный для размещения палестинских беженцев, был создан в 1957 году в южных предместьях Дамаска. В начале апреля 2015 года боевики террористической группировки ИГ (запрещенное в России) захватили большую часть палестинского лагеря. С тех пор стычки в этом районе между сторонниками ИГ и «Джебхат ан-Нусрой» (а также ее союзниками) значительно участились.