Իլոն Մասկը ցուցադրել է Dragon-ի օդաչուավոր տարբերակը. Լուսանկար
Միացյալ Նահանգների SpaceX ընկերության ղեկավար և հիմնադիր Իլոն Մասկն իր Twitter-ում ցուցադրել է Crew Dragon (Dragon 2) օդաչուավոր տիեզերանավի վերջնական դիզայնը, տիեզերանավ, որը նախատեսված է Միջազգային տիեզերակայան աստղանավորդներ ուղարկելու համար, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Dragon 2-ը Dragon բեռնատարի խիստ վերափոխված տարբերակն է, որն արդեն հաջողությամբ թռչում է Միջազգային տիեզերակայան:
Տիեզերանավը գրեթե միաբլոկ կառուցվածք ունի և կարող է ուղարկել 2,5 տոննա բեռ և մինչև չորս մարդ: Առանց բեռների այն կկարողանա ուղեծիր բարձրացնել մինչև յոթ մարդ:
Ավելի վաղ Մասկը հայտարարել է, որ Falcon 9 վերստին օգտագործվող հրթիռի նոր տարբերակը մեկ տարի հետո կկարողանա կրկին տիեզերք մեկնել Երկրի վրա դրա առաջին աստիճանի վայրէջքից ընդամենը 24 ժամ անց:

Глава SpaceX показал пилотируемую версию Dragon
Глава и основатель американской компании SpaceX Илон Маск в своем Twitter показал финальный дизайн пилотируемого корабля Crew Dragon (Dragon 2), предназначенного для отправки астронавтов к Международной космической станции (МКС), сообщает  РИА Новости.
Dragon 2 — это сильно модифицированная версия грузовика Dragon, который уже успешно летает к МКС. У корабля почти моноблочная конструкция и сможет отправлять 2,5 тонны грузов и до четырех человек. Без грузов он сможет поднимать на орбиту до семи человек.
Ранее Маск заявил, что новая версия повторно используемой ракеты Falcon 9 уже через год сможет повторно отправиться в космос всего через 24 часа после посадки ее первой ступени на Землю.