Մեքսիկան Վենեսուելայից դեսպանին հետ է կանչում
Վենեսուելայում անցկացված նախագահի ընտրություններից հետո Մեքսիկայի արտգործնախարարությունը հայտարարել է այդ երկրից իր դեսպանին հետ կանչելու մասին, ինչպես նաև՝ նախազգուշացրել այնտեղ բիզնես անելու ռիսկերի մասին: Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն:
«Արտաքին գործերի նախարարությունը հաղորդում է, որ չի ճանաչում ընտրական գործընթացի օրինականությունը Վենեսուելայում, որն ավարտվել է մայիսի 20-ինղ: Այս կապակցությամբ երկրի կառավարությունը որոշել է հետ կանչել իր դեսպան Էրենդիրա Պաս Կամպոսին», - ասվում է ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:
Վենեսուելայում մայիսի 20-ին  նախագահի արտահերթ ընտրություններ են անցկացվել: Հաղթել է գործող նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն:

Мексика отзывает посла из Венесуэлы
Министерство иностранных дел Мексики после проведения президентских выборов в Венесуэле объявило об отзыве посла из этой страны, а также предупредило о рисках при ведении в ней бизнеса, передает РИА Новости.
«Министерство иностранных дел сообщает, что не признает законности выборного процесса в Венесуэле, который завершился 20 мая… Правительство решило предпринять следующие действия. Отозвать для консультации посла Мексики в этой стране Эрендиру Пас Кампос», — говорится в коммюнике МИД.
Президентские выборы состоялись в Венесуэле 20 мая. По данным Национального избирательного совета, 5,8 миллиона избирателей поддержали действующего главу государства Николаса Мадуро.