Ջիդայում առանց շասսիի մարդատար օդանավի վայրէջքի տեսանյութը համացանցում է
Airbus A330 մարդատար ինքնաթիռը, որը Սաուդյան Արաբիայի Մեդինա քաղաքից մեկնել էր Բանգլադեշի մայրաքաղաք Դաքա, հարկադիր վայրէջք է կատարել Ջիդա քաղաքում, որը գտնվում է թագավորության արեւմուտքում, փոխանցում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Asharq Al-Awsat թերթին:
Ավիափոխադրողի ներկայացուցիչ Աբդել Ռահման աթ Թեյիբի խոսքով՝ թռիչքից հետո օդանավի հրամանատարը, որտեղ գտնվում էին 141 ուղևոր և անձնակազմի 10 անդամ, հայտնել է «առջևի շասսիի հիդրավլիկ մեխանիզմի անսարքության» մասին:
Ավիաընկերությունում նշել են, որ շասսին դուրս հանելու մի քանի փորձերից հետո ինքնաթիռը հաջողությամբ վայրէջք է կատարել առանց դրա օգտագործման: Վայրէջքից հետո ուղևորներին և անձնակազմի անդամներին տարահանել են փչովի սանդուղքներով:

Посадка в Джидде пассажирского лайнера без шасси попала на видео
Пассажирский самолет Airbus A330, отправившийся из саудовского города Медина в столицу Бангладеш — Дакку, совершил вынужденную посадку в городе Джидда, расположенном на западе королевства, сообщает РИА Новости со ссылкой на газету Asharq Al-Awsat.
По словам представителя авиаперевозчика Абделя Рахмана ат-Тейиба, после взлета капитан воздушного судна, на борту которого находился 141 пассажир и 10 членов экипажей, сообщил о «неисправности в гидравлическом механизме переднего шасси».
В авиакомпании отметили, что после нескольких попыток выпустить шасси самолет успешно сел без его использования. После приземления пассажиров и членов экипажа эвакуировали по надувным трапам.