Իրաքում մահապատժի են  դատապարտել Բրյուսելի և Փարիզի ահաբեկչությունների մասնակցին
Իրաքի դատարանը մահապատժի է դատապարտել Բելգիայի հպատակին, որը մեղադրվում է «Իսլամական պետություն» (Ռուսաստանում արգելված) ահաբեկչական խմբավորման գործունեությանը մասնակից լինելու համար, հայտնել է Sky News Arabia հեռուստաալիքը:
Հեռուստաալիքի տեղեկատվությամբ՝ Իրաքի Կենտրոնական քրեական դատարանը պատժի առավելագույն չափի է դատապարատել 1988 թվականի ծնունդ բելգիացի Թարիք Ջուդաանին, որն ԻՊ-ի շարքերն է մտել 2014 թվականին: Զինյալների շրջանում նա հայտնի է որպես Աբու Համզա ալ Բելջիքի:
Բելգիական La Derniere Heure թերթի տեղեկատվությամբ՝ Ջուդաանը հիշատակվում Է 2015 թվականին Փարիզում և 2016 թվականին Բրյուսելում ահաբեկչական գործողությունների հետաքննությունների նյութերում՝ որպես դրանց հավանական կազմակերպիչներից մեկը:
Բելգիական զանգվածային լրատվամիջոցների տեղեկատվությամբ՝ Ջուդաանը ծնունդով Մարոկոյից է: Մինչև 2014 թվականը Սիրիա ուղևորվելը, նա ապրել է Բելգիայի Վերվիե քաղաքում: Facebook-ի իր էջում նա արդեն 2014 թվականին սկսել է հրապարակել լուսանկարներ, որտեղ պատկերված Է նրա մասնակցությունն սպանություններին:

В Ираке приговорили к казни соучастника терактов в Брюсселе и Париже
Иракский суд приговорил к смертной казни подданного Бельгии, обвиненного в причастности к деятельности террористической группировки «Исламское государство» (запрещенное в России), сообщил во вторник телеканал Sky News Arabia.
По его информации, Центральный уголовный суд Ирака приговорил к высшей мере наказания бельгийца Тарика Джудаана 1988 года рождения, вступившего в ряды ИГ в 2014 году. Среди боевиков он известен как Абу Хамза аль-Бельджики.
По информации бельгийской газеты La Derniere Heure, Джудаан фигурирует в материалах расследований терактов в Париже в 2015 году и в Брюсселе в 2016 году как один из их вероятных организаторов.
По информации бельгийских СМИ, Джудаан родом из Марокко. До поездки в Сирию в 2014 году он жил в бельгийском городе Вервье. На своей странице в Facebook он уже в 2014 году начал публиковать фотографии, на которых запечатлено его участие в убийствах.