Օրենսդրական փոփոխություններ՝ 13 մլրդ դրամի զիջման համար. «Ժամանակ»
«Ժամանակ» թերթը գրել է. «Կառավարությունը պատրաստվում է փոփոխություններ և լրացումներ կատարել Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենքում, ըստ որի մինչև 2018թ. հունվարի 1-ը ճանապարհային երթևեկության անվտանգության բնագավառում վարչական իրավախախտում կատարած անձինք կազատվեն վարչական տուգանքի վճարումից:
Կառավարությունը այս փոփոխությունը բացատրում է երկրում տիրող ծանր սոցիալ-տնտեսական պայմաններով, որի պատճառով վարչական ակտերի հասցեատերերը չեն կարողացել վճարել դրանք: Մեր տեղեկություններով՝ խոսքը 13 մլրդ դրամ զիջման մասին է»:

«Жаманак»: Законодательное изменение для уступки 13 млрд. драмов
Газета «Жаманак» пишет, что правительство собирается внести изменения и дополнения в закон «Об административных правонарушениях», согласно которым лица, совершившие до 1 января 2018 года административные правонарушения в сфере безопасности дорожного движения, будут освобождены от уплаты административных штрафов.
«Правительство аргументирует это изменение царящими в стране тяжелыми социально-экономическими условиями, в результате которых адресаты административных штрафов не смогли выплатить их. По нашим сведениям, речь идет об уступке суммы в размере 13 млрд. драмов», - отмечает издание.