Դատարանը Կարո Եղնուկյանից 10 մլն դրամ պահանջեց նրան ազատելու համար
Այսօր ՊՊԾ գնդի գրավման գործով դատական քննության ժամանակ Կարո Եղնուկյանի փաստաբան Տիգրան Հայրապետյանը միջնորդություն էր ներկայացրել իր պաշտպանյալի խափանման միջոց կալանքը վերացնելու և ստորագրությամբ ազատ արձակելու մասին։
Սակայն դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանը խորհրդակցական սենյակից վերադառնալուց հետո հրապարակեց որոշումը, որի համաձայն, փաստաբանի միջնորդությունը մերժում է, սակայն որոշում է Եղնուկյանի նկատմամբ կիրառել գրավ՝ 10 մլն ՀՀ դրամի չափով։
«Սահմանված չափով գրավի գումարի մասին վկայող ապացույցը ՔԿՀ կամ դատարան ներկայացնելու դեպքում Կարո Եղնուկյանին անհապաղ ազատ արձակել կալանքից», - հայտարարեց դատավորը։
Հրապարակումից հետո դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանը բացատրեց նաև, թե ինչու է նման որոշում կայացրել. «Ամբաստանյալ Եղնուկյան, դուք բազմիցս դատական նիստերի ընթացքում հայտարարել եք, որ պատրաստ եք մի քանի միլիոն գրավի գումար մուծել, դրա համար դատարանը նպատակահարմար գտավ պահանջել նման չափի գումար»։
Եղնուկյանի փաստաբան Տիգրան Հայրապետյանը որոշման հրապարակումից հետո դուրս եկավ դատարանի դահլիճից և լրագրողներին տեղեկացրեց, որ ինքը պատրաստվում է բողոքարկել այդ որոշումը, քանի որ այն համարում է անօրինական։

Суд постановил освободить Каро Ехнукяна под залог в размере 10 млн. драмов
Сегодня в ходе судебного заседания по делу о захвате полка ППС адвокат Каро Ехнукяна Тигран Айрапетян представил ходатайство об изменении меры пресечения в отношении своего подзащитного на подписку о невыезде.
Однако судья Артуш Габриелян после возвращения из совещательной комнаты огласил решение, согласно которому ходатайство адвоката отклоняется, однако решено применить в отношении Каро Ехнукяна залог в размере 10 млн. драмов.
«В случае предоставления УИУ или суду доказательства, свидетельствующего о сумме установленного размера залога, Каро Ехнукян будет немедленно освобожден из-под стражи», - сказал судья.
После оглашения решения судья Артуш Габриелян разъяснил также причину принятия такого решения: «Обвиняемый Каро Ехнукян во время судебных заседаний вы неоднократно заявляли о том, что готовы внести сумму залога в несколько миллионов драмов, поэтому суд счел целесообразным потребовать такой размер суммы».
Адвокат Каро Ехнукяна после оглашения решения вышел из здания суда и сообщил журналистам, что он собирается обжаловать это решение, поскольку считает его незаконным.