Պորոշենկոն և Էրդողանը քննարկել են ազատ առեւտրի համաձայնագիրը
Ուկրաինայի և Թուրքիայի նախագահներ Պյոտր Պորոշենկոն և Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են երկու երկրների միջև ազատ առևտրի համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների արագացումը, Twitter-ում հայտնել է Ուկրաինայի նախագահը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ կայացած հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել ենք Ուկրաինայի և Թուրքիայի միջև ազատ առևտրի մասին համաձայնագրի կնքման շուրջ բանակցային գործընթացի արագացումը», - գրել էնա:
Պորոշենկոն հավելել է, որ բանակցությունների ընթացքում արծարծվել է նաև համագործակցությունը էներգետիկայի, ավիացիոն և պաշտպանական ոլորտներում:

Порошенко сообщил, что обсудил с Эрдоганом соглашение о свободной торговле
Президенты Украины и Турции Петр Порошенко и Тайип Эрдоган в телефонном разговоре обсудили ускорение переговоров по соглашению о свободной торговле между двумя странами, сообщил украинский президент в Twitter,  передает РИА Новости.
«С президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом по телефону обсудили ускорение переговорного процесса по заключению соглашения о свободной торговле между Украиной и Турцией», — написал он.
Он добавил, что переговоры также коснулись сотрудничества в энергетической, авиационной и оборонной сферах.