Սամվել Բաբայանը, հնարավոր է, քիչ անց ազատ արձակվի
Ազգային անվտանգության ծառայության դիմաց այս պահին հավաքվել են ԼՂՀ պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանի կողմնակիցներն ու հարազատները, փոխանցում է Aysor.am-ի թղթակիցը։ Նրանք սպասում են Բաբայանի ազատ արձակվելուն։
Բաբայանի փաստաբան Ավետիս Քալաշյանը Aysor.am-ին ասաց, որ ինքը Բաբայանի ազատվելու մասին տեղեկությունը չի կարող հաստատել։
«Կարող եմ ասել, որ Վճռաբեկ դատարանը վարույթ է ընդունել մեր բողոքը», - նշեց փաստաբանը։
Առայժմ հայտնի չէ՝ ինչ հիմքով է Բաբայանն ազատ արձակվելու։ Ամենայն հավանականությամբ, Վճռաբեկ դատարանը բավարարել է պատգամավորներ Սասուն Միքայելյանի և Հովիկ Աղազարյանի միջնորդությունը։

Самвел Бабаян может быть отпущен из-под стражи
Сторонники и родственники бывшего командующего Армией обороны Нагорного Карабаха Самвела Бабаяна собрались перед зданием Службы национальной безопасности Армении, сообщает корреспондент Aysor.am. Они ждут освобождения Самвела Бабаяна.
Адвокат Самвела Бабаяна Аветик Калашян заявил корреспонденту Aysor.am, что не может подтвердить информацию об освобождении Самвела Бабяна.
«Могу сказать, что Кассационный суд принял в производство нашу жалобу», - отметил адвокат.
Пока неизвестно, на каком основании будет отпущен Самвел Бабаян. По всей видимости, Кассационный суд удовлетворил личные поручительства депутатов Сасуна Микаеляна и Овика Агазаряна для изменения меры пресечения в отношении Самвела Бабаяна.