Հայաստանին տրամադրվող ԵՄ աջակցությունը 2018 թվականին ավելացել է մեկ քառորդով. Սվիտալսկի
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկիին, տեղեկացնում է ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Դեսպան Սվիտալսկին նշել է, որ ակնկալում է նորանշանակ կառավարության հետ համատեղ սերտ աշխատանք՝ ՀՀ-ԵՄ համագործակցության առավել ընդլայնման և խորացման ուղղությամբ: ԵՄ պատվիրակության ղեկավարը նշել է, որ Հայաստանին տրամադրվող ԵՄ աջակցությունը 2018 թվականին ավելացել է մեկ քառորդով, ինչը վկայում է առաջիկայում ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների առավել ընդլայնման հեռանկարի ու հնարավորությունների մասին:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների օրակարգային հարցերն ու ԵՄ աջակցությամբ Հայաստանում իրականացվող ծրագրերը, մասնավորապես, մտքեր փոխանակել Հայաստանում կոռուպցիայի դեմ պայքարի ուղղությամբ տարվող աշխատանքների շուրջ:
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը բարձր է գնահատել ԵՄ-ի հետ Հայաստանի համագործակցությունը՝ ակնկալելով դրա հետևողական զարգացումը:
Դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին դրական է խոսել Հայաստանի տնտեսական, դատաիրավական և մի շարք այլ ոլորտներում իրականացվող բարեփոխումների մասին՝ պատրաստակամություն հայտնելով աջակցել Հայաստանին երկրի համար կարևոր այս փուլում:

Предоставляемая Армении помощь ЕС увеличилась в 2018 году на одну четверть – Петр Свитальский
Вице-премьер Армении Мгер Григорян встретился сегодня с руководителем делегации ЕС в Армении, послом Петром Свитальским, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Посол Свитальский отметил, что ожидает от нового правительства Армении совместной тесной работы в направлении Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения – ЕС. Глава делегации ЕС отметил, что в 2018 году предоставляемая Евросоюзом помощь Армении увеличилось на одну четверть, что свидетельствует о перспективе и возможностях максимального расширения отношений Армения – ЕС в ближайшем будущем.
Собеседники обсудили вопросы повестки отношений Армения – ЕС и реализуемые при содействии ЕС программы в республике, в частности состоялся обмен мнениями вокруг проводимых в Армении работ в направлении борьбы с коррупцией.
Вице-премьер Мгер Григорян высоко оценил сотрудничество Армении с ЕС, выразив надежду на его последовательное развитие.
Посол Петр Свитальский позитивно отозвался о реализуемых в судебной, экономической и ряде других сфер реформах, заявив о готовности содействовать Армении на этом важном для страны этапе.