Դավիթ Համբարձումյանը չի կալանավորվի. դատարանը հրապարակեց որոշումը (Ուղիղ միացում)
Մասիսի քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանը չի կալանավորվել, այս մասին դատավորի որոշումից հրապարակումից հետո լրագրողներին ասաց Համբարձումյանի փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը:
«Անսպասելի էր, չէի սպասում, կեցցե արդարադատությունը, և կեցցե Հայաստանի Հանրապետությունը», - դուրս գալով դատարանից՝ հայտարարեց Դավիթ Համբարձումյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Էրեբունիում ապրիլի 22-ին տեղի ունեցած զանգվածային անկարգությունների գործով գիշերը դատարանը որոշել էր ազատ արձակել Մասիսի բնակիչներ Սարգիս Սահակյանին ու Գևորգ Համբարձումյանին՝ նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրելով ստորագրություն չհեռանալու մասին:
Այսօր դատարանը քննում էր քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանի և փոխքաղաքապետ Կարեն Օհանյանի վերաբերյալ քննիչի միջնորդությունները՝ նրանց երկու ամսով կալանավորելու մասին:

Давид Амбарцумян не будет арестован
Мэр города Масиса Давид Амбарцумян, задержанный в рамках уголовному делу по факту беспорядков в административном районе Эребуни 22 апреля, отпущен на свободу. Об этом сообщил журналистам адвокат Давида Амбарцумяна – Тигран Атанесян.
«Это было для меня неожиданностью, я не ожидал этого. Да здравствует правосудие, да здравствует Республика Армения!» - заявил Давид Амбарцумян, выйдя из здания суда.
Ранее сообщалось, что суд решил отпустить на свободу задержанных в рамках дела по факту беспорядков в административном районе Эребуни жителей города Масис Саркиса Саакяна и Геворка Амбарцумяна, избрав в их отношении в качестве меры пресечения подписку о невыезде.
Сегодня в суде в суде рассматривались ходатайства следователя об аресте мэра Масиса Давида Амбарцумяна и его заместителя Карена Оганяна.