Բելառուսի կողմից Ադրբեջանին «Պոլոնեզ» վաճառելն այնքան էլ տրամաբանական չէ. ՀՀ փոխարտգործնախարար
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը ցավում է, որ Բելառուսը «Պոլոնեզ» համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգեր է վաճառել Ադրբեջանին։
«Մեզ համար շատ ցավալի է, որ Բելառուսը, լինելով մեզ բարեկամ երկիր, մեզ հետ ներգրավված լինելով մի շաքր բազմակողմ ֆորմատներում ու ունենալով դաշնակցային պարտավորություններ, զինատեսակներ է վաճառում մեզ հետ կոնֆլիկտ ունեցող  պետությանը», - «Ազատության» «Ֆեյսբուքյան ասուլիս» հաղորդաշարի ժամանակ ասաց ՀՀ փոխարտգործնախարար Ռուբեն Ռուբինյանը։
Նա նշեց, թե կարծում է, որ Հայաստանն ինչպես նախկինում, այնպես էլ հետագայում այս հարցերը համապատասխան կերպով  կբարձրացնի։
ՀՀ փոխարտգործնախարարն ասաց, որ Բելառուսի կողմից Ադրբեջանին զինատեսակ վաճառելն այնքան էլ տրամաբանական չէ։
«Տրամաբանական չէ՝ հաշվի առնելով Հայաստանի ու Բելառուսի միջև գոյություն ունեցող բարեկամական ու դաշնակցային  հարաբերությունները», - նշեց Ռուբեն Ռուբինյանը։

Решение Беларуси продать Азербайджану РСЗО «Полонез» нелогично – Рубен Рубинян
Министерство иностранных дел Армении сожалеет о решение Беларуси продать Азербайджану реактивные системы залпового огня (РСЗО) «Полонез».
«Сожалеем, что Беларусь, являясь дружественной нам страной, будучи вовлеченной с нами в многосторонних форматах и имея союзнические обязательства, продает вооружение стране, которая имеет с нами конфликт», - заявил замминистра иностранных дел Армении Рубен Рубинян в ходе фейсбуковской пресс-конференции в эфире Радио Азатутюн (радиостанция «Свобода»).
Он отметил, что Армения как в прошлом, так и в дальнейшем поднимет эти вопросы в  соответствующем порядке.
Заместитель главы МИД Армении заявил, что продажа вооружений Азербайджану со стороны Беларуси не очень логична.
«Это нелогично, учитывая дружественные и союзнические отношения между Арменией и Беларусью», - отметил Рубен Рубинян.